Po raz pierwszy w historii Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu zostało producentem muzycznym. Wszystko za sprawą teledysku o nadsańskim mieście i muzeum niezwykle uzdolnionej studentki wokalistyki jazzowej Gosi Saraty.
Premiera, promocja teledysku i koncert wokalistki odbyły się w piątkowe popołudnie, 22 września br., na Scenie Bunkier Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. G. Sarata to studentka wokalistyki jazzowej na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, zdobywczyni 1. miejsca w 44. Konkursie Wokalistów Jazowych, który odbył się w ramach tegorocznego, 35. Festiwalu „Jazz na Kresach” w Zamościu. Wokalnie sprawdza się zarówno w piosenkach poetyckich, standardach jazzowych, muzyce soulowej funky i rocku, jak i w piosenkach retro z lat 20. i 30. ubiegłego wieku[paywall]. Z powodzeniem występowała też w repertuarze musicalowym. Pochodzi z Limanowej, a pierwsze artystyczne kroki stawiała w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu pod okiem Ireny Górowskiej.
Teledysk powstał w wyniku współpracy pomiędzy Wydziałem Sztuki i Wydziałem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego a przemyskim muzeum. Wideoklip G. Saraty wraz z zespołem (Szymon Łęczycki, piano; Kajetan Pietrzak, perkusja; Karol Godek, gitara prowadząca i Mateusz Honisz, gitara basowa) kręcony był w lipcu br. W teledysku obecne są klimatyczne uliczki przemyskiego Starego Miasta, urokliwe kamienice, oryginalny przemyski Rynek i oczywiście fontanna z niedźwiadkiem. Nie mogło zabraknąć wątku miłosnego. Warto wspomnieć, że Przemyśl kilkakrotnie gościł ekipy filmowe, a chyba najgłośniejszym obrazem kręconym w nadsańskim grodzie była Kronika wypadków miłosnych Andrzeja Wajdy.
– Koncert Gosi oraz premiera jej teledysku wpisuje się w projekt artystyczny Sceny Bunkier, który prowadzony jest w naszym muzeum od ponad roku. Koncerty, spektakle teatralne, spotkania autorskie – mamy sporo propozycji – wyliczył dyrektor muzeum Jan Jarosz.
Gosia Sarata pracuje obecnie nad swoim pierwszym autorskim albumem, a teledysk do piosenki Dobry Dzień będzie singlem promującym jej debiutancką płytę. Reżyserem wideoklipu jest Roland Dubiel, autor nagradzanego w tym roku filmu A kapela gra do końca, współfinansowanego przez Podkarpacką Komisję Filmową.
Nasza redakcja była jednym z patronów medialnych tego przedsięwzięcia, którego współorganizatorem był także Przemyski Klaster Turystyczny. Patronat honorowy pełnił Uniwersytet Rzeszowski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gosia to ma trzy latka . A to jest Pani Małgorzata .
Gosia to ma trzy latka . A to jest Pani Małgorzata .