Reklama

Stypendia starosty w pięciu odsłonach

16/12/2016 09:21

163 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu otrzyma roczne stypendia starosty jarosławskiego. Wynoszące 50 zł miesięcznie wsparcie przeznaczone jest dla zdolnej młodzieży. Uroczystości wręczenia stypendiów odbywają się w poszczególnych szkołach. W trzech już miały miejsce. W dwóch odbędą się w najbliższym czasie.

Uczeń, by otrzymać stypendium starosty, musiał się pochwalić ostatnim świadectwem ze średnią ocen co najmniej 4,9 i oceną ze sprawowania nie gorszą od[paywall] dobrej.

– Kiedy w 2008 roku starosta jarosławski Tadeusz Chrzan zainicjował stypendia dla najbardziej zdolnych i wyróżniających się uczniów szkół ponadgimnazajalnych, wystarczyło zorganizować pojedynczą galę, bo wszyscy mieścili się w jednej sali. Podczas wręczania tegorocznych stypendiów pojawiła się potrzeba zorganizowania 5 uroczystości, bo stypendia starosty otrzymało łącznie 163 młodych ludzi – mówi Konrad Sawiński z jarosławskiego starostwa.

Stypendia wręczono już w Zespole Szkół Drogowych, Geodezyjnych i Licealnych, I Liceum Ogólnokształcącym i w Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących zostaną wręczone w najbliższych dniach. 
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama