163 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu otrzyma roczne stypendia starosty jarosławskiego. Wynoszące 50 zł miesięcznie wsparcie przeznaczone jest dla zdolnej młodzieży. Uroczystości wręczenia stypendiów odbywają się w poszczególnych szkołach. W trzech już miały miejsce. W dwóch odbędą się w najbliższym czasie.
Uczeń, by otrzymać stypendium starosty, musiał się pochwalić ostatnim świadectwem ze średnią ocen co najmniej 4,9 i oceną ze sprawowania nie gorszą od[paywall] dobrej.
– Kiedy w 2008 roku starosta jarosławski Tadeusz Chrzan zainicjował stypendia dla najbardziej zdolnych i wyróżniających się uczniów szkół ponadgimnazajalnych, wystarczyło zorganizować pojedynczą galę, bo wszyscy mieścili się w jednej sali. Podczas wręczania tegorocznych stypendiów pojawiła się potrzeba zorganizowania 5 uroczystości, bo stypendia starosty otrzymało łącznie 163 młodych ludzi – mówi Konrad Sawiński z jarosławskiego starostwa.
Stypendia wręczono już w Zespole Szkół Drogowych, Geodezyjnych i Licealnych, I Liceum Ogólnokształcącym i w Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących zostaną wręczone w najbliższych dniach.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze