Reklama

Sukcesy saksofonistów z Tuligłów, Kańczugi i Czelatyc

Sebastian Zamróz z Tuligłów i Karina Wrona z Kańczugi znakomicie zaprezentowali się podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego North Music Competition w stolicy Szwecji – Sztokholmie. Oboje stanęli na podium.


. Sebastian Zamróz jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu. Jest także znakomicie zapowiadającym się saksofonistą.

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny North należy do najbardziej prestiżowych konkursów internetowych na świecie. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2017 r. i od tego czasu organizatorzy zarejestrowali już ponad 3 tys. uczestników z całego świata.

W tegorocznej edycji[paywall] wzięli udział uczestnicy z 38 krajów. Konkurs jest ogromną zachętą dla młodych muzyków, przynosi wiele korzyści oraz zapewnia komfortową platformę do rywalizacji. Pomaga rozwinąć pewność siebie, a także wspiera uczestników w realizacji marzeń i rozwijaniu potencjału.

Jego celem jest oczywiście odkrywanie artystów o wybitnych i silnych osobowościach: artystycznej i scenicznej, a przyznawane nagrody stanowią nierzadko początek do rozpoczęcia międzynarodowej kariery. Dlatego też nacisk kładziony jest zarówno na aspekt techniczny, jak i artystyczną charyzmę wykonawcy. W konkursie przyznawane są maksymalnie trzy miejsca w każdej kategorii instrumentalnej.

Reklama

Sebastian Zamróz z Tuligłów jest saksofonistą Gminnej Orkiestry Dętej w Rokietnicy. Jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu  i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu. W sztokholmskim konkursie zaprezentował się znakomicie, zajmując 3. miejsce.

Identyczny sukces zanotowała na swoim koncie saksofonistka ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kańczudze Karina Wrona z klasy Jarosława Szupera. Także stanęła na najniższym stopniu podium. Karinie akompaniował Łukasz Magdziak.

Reklama

Warto dodać, że kilkanaście tygodni wcześniej S. Zamróz oraz jego koleżanka z Gminnej Orkiestry Dętej w Rokietnicy – Magda Wota z Czelatyc (jako uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu) wzięli udział w XII edycji Międzynarodowego Konkursu „World Open Music Competition” w Belgradzie.

Magda uzyskała 90 na 100 możliwych do zdobycia punktów, Sebastian 88. Międzynarodowe jury wysłuchało ich wykonań i w rezultacie pierwsza nagroda powędrowała do Czelatyc, druga do Tuligłów.


Saksofonistka Magda Wota z Czelatyc, uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu, wygrała Międzynarodowy Konkurs „World Open Music Competition” w Belgradzie.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-06-22 09:43:59

    To młodzi potegą naszego regionu.Więcej indywidualności to więcej ciekawszego i pełniejszego życia.Warto w życiu  chciećMłodych nieudaczników i leni  zapraszam na letnie pielgrzymki i  lokalne odpusty.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Marta - niezalogowany 2021-06-22 11:25:51

    Trzeba się cieszyć i promować dalej :)))

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama