Sebastian Zamróz z Tuligłów i Karina Wrona z Kańczugi znakomicie zaprezentowali się podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego North Music Competition w stolicy Szwecji – Sztokholmie. Oboje stanęli na podium.

. Sebastian Zamróz jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu. Jest także znakomicie zapowiadającym się saksofonistą.
Międzynarodowy Konkurs Muzyczny North należy do najbardziej prestiżowych konkursów internetowych na świecie. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2017 r. i od tego czasu organizatorzy zarejestrowali już ponad 3 tys. uczestników z całego świata.
W tegorocznej edycji[paywall] wzięli udział uczestnicy z 38 krajów. Konkurs jest ogromną zachętą dla młodych muzyków, przynosi wiele korzyści oraz zapewnia komfortową platformę do rywalizacji. Pomaga rozwinąć pewność siebie, a także wspiera uczestników w realizacji marzeń i rozwijaniu potencjału.
Jego celem jest oczywiście odkrywanie artystów o wybitnych i silnych osobowościach: artystycznej i scenicznej, a przyznawane nagrody stanowią nierzadko początek do rozpoczęcia międzynarodowej kariery. Dlatego też nacisk kładziony jest zarówno na aspekt techniczny, jak i artystyczną charyzmę wykonawcy. W konkursie przyznawane są maksymalnie trzy miejsca w każdej kategorii instrumentalnej.
Sebastian Zamróz z Tuligłów jest saksofonistą Gminnej Orkiestry Dętej w Rokietnicy. Jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu. W sztokholmskim konkursie zaprezentował się znakomicie, zajmując 3. miejsce.
Identyczny sukces zanotowała na swoim koncie saksofonistka ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kańczudze Karina Wrona z klasy Jarosława Szupera. Także stanęła na najniższym stopniu podium. Karinie akompaniował Łukasz Magdziak.
Warto dodać, że kilkanaście tygodni wcześniej S. Zamróz oraz jego koleżanka z Gminnej Orkiestry Dętej w Rokietnicy – Magda Wota z Czelatyc (jako uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu) wzięli udział w XII edycji Międzynarodowego Konkursu „World Open Music Competition” w Belgradzie.
Magda uzyskała 90 na 100 możliwych do zdobycia punktów, Sebastian 88. Międzynarodowe jury wysłuchało ich wykonań i w rezultacie pierwsza nagroda powędrowała do Czelatyc, druga do Tuligłów.

Saksofonistka Magda Wota z Czelatyc, uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu, wygrała Międzynarodowy Konkurs „World Open Music Competition” w Belgradzie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To młodzi potegą naszego regionu.Więcej indywidualności to więcej ciekawszego i pełniejszego życia.Warto w życiu chciećMłodych nieudaczników i leni zapraszam na letnie pielgrzymki i lokalne odpusty.
Trzeba się cieszyć i promować dalej :)))
To młodzi potegą naszego regionu.Więcej indywidualności to więcej ciekawszego i pełniejszego życia.Warto w życiu chciećMłodych nieudaczników i leni zapraszam na letnie pielgrzymki i lokalne odpusty.
Trzeba się cieszyć i promować dalej :)))