Przemyśl gości przedstawicieli Światowego Kongresu Ukraińców. To organizacja emigracyjna, która koordynuje działalność diaspory ukraińskiej na całym świecie.
W Przemyślu gościł przewodniczący Światowego Kongresu Ukraińców Paul Grod.
Dziś, 14 marca, razem z Konsulem Honorowym Ukrainy w Polsce Aleksandrem Baczykiem oraz członkami Związku Ukraińców w Polsce Oddział w Przemyślu spotkał się z prezydentem Wojciechem Bakunem.
– Przewodniczący Kongresu Paul Grod interesował się oczywiście sytuacją w Przemyślu oraz działaniami samorządu naszego miasta, wyzwaniami jakie stoją przed nim w obliczy wojny w Ukrainie i kryzysu uchodźczego. Nasz gość pytał o zakres i rodzaj pomocy, jakiej może udzielić Kongres Przemyślowi, aby wesprzeć te działania. Spotkanie odbyło się w sztabie kryzysowym na Dworcu Kolejowym PKP – informuje Witold Wołczyk z przemyskiego magistratu.
Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze