W połowie marca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu odbył się konkurs recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego pod hasłem „W świecie poezji księdza od malwy, biedronki i bożych niezapominajek”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z naszego regionu.
W konkursie wzięło udział 50 uczniów z 14 szkół. Spośród uczestników jury w składzie: Krystyna Maresch-Knapek, Krystyna Juźwińska, Anna Szopa, Janina Papiernik wyłoniło następujących laureatów: I miejsce – Kornelia Stasiła (Gimnazjum w Drohojowie), II miejsce – Szymon Bandyk (Gimnazjum w Krzywczy), III miejsce – Wiktoria Gaweł (Gimnazjum w Drohojowie).
Jury przyznało także wyróżnienia dla: Moniki Baran (Gimnazjum w Krównikach), Wiktorii Pelc (Gimnazjum w Drohojowie), Magdaleny Golec (Gimnazjum w Drohojowie), Michała Binko (Gimnazjum w Medyce), Karoliny Kogut (Gimnazjum w Grochowcach), Marty Cwanek (Gimnazjum w Subnie), Karoliny Zamorskiej (Gimnazjum z Żurawicy), Julii Strawy (Niepubliczne Gimnazjum im. Matki Antoniny Mirskiej w Przemyślu).
Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami książkowymi, zaś wszyscy pozostali dyplomy za uczestnictwo.

fot.Kamil Jacek Zarański
W tym roku mija już 10 lat od śmierci fenomenalnego księdza poety, którego twórczość stała się inspiracją dla pracowników biblioteki do przypomnienia młodzieży o przesłaniach zawartych w jego wierszach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze