Kolejny znakomity występ na europejskiej arenie zapisała na swoim koncie Anna Brzyska. Tenisistka stołowa Kolpinga Jarosław, uczennica tamtejszej SMS, zdobyła srebrny medal w turnieju WTT Youth Contender w słowackim Senec.
Po zwycięstwach w grupie ze Słowaczką Vandą Vanisovą 3:0 (5, 8, 5) i walkowerem z Węgierką z Sophie Barcsai 3:0, Ania awansowała do turnieju głównego. W 1/16 finału miała wolny los, zaś w 1/8 pokonała Niemkę Lee Lachenmayer 3:1 (11, 7, -7, 8). W ćwierćfinale, czyli meczu decydującym o miejscu na podium, wygrała bardzo pewnie z Francuzką Leanne Robbes 3:0 (4, 2, 6). W półfinale triumfowała w spotkaniu z Czeszką Heleną Sommerovą 3:1 (6, 7, -8, 6). W wielkim finale A. Brzyska trafiła na znaną sobie Walijkę Annę Hursey. Przegrała 0:3 (-10, -4, -6).
Warto dodać, że w światowym rankingu U-19 reprezentantka Polski zajmuje 33. miejsce, a Walijka jest 18. W br. obie spotkały się m.in. w ćwierćfinale Mistrzostw Europy Juniorek w Gliwicach, gdzie A. Hursey zwyciężyła 4:2.
Kilka dni wcześniej A. Brzyska zajęła miejsca 5. – 8. w turnieju WTT Youth Contender w węgierskim Szombathely. W eliminacjach Ania pokonała Hiszpankę Eugenię Sastre 3:0 (5, 9, 6) i Węgierkę Dorinę Hudak 3:1 (-4, 6, 9,5). W 1/16 finału wygrała z Francuzką Jade Quynh-Tien Huynh 3:0 (10, 5, 3), a w 1/8 finału z Niemką Josephinę Neumann 3:0 (8, 2, 4). W meczu, którego stawką był medal, przegrała z Japonką Sachi Aoki 0:3 (-3, -9, -9).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze