Reklama

Świetny występ Anny Brzyskiej

Kolejny znakomity występ na europejskiej arenie zapisała na swoim koncie Anna Brzyska. Tenisistka stołowa Kolpinga Jarosław, uczennica tamtejszej SMS, zdobyła srebrny medal w turnieju WTT Youth Contender w słowackim Senec.

Po zwycięstwach w grupie ze Słowaczką Vandą Vanisovą 3:0 (5, 8, 5) i walkowerem z Węgierką z Sophie Barcsai 3:0, Ania awansowała do turnieju głównego. W 1/16 finału miała wolny los, zaś w 1/8 pokonała Niemkę Lee Lachenmayer 3:1 (11, 7, -7, 8). W ćwierćfinale, czyli meczu decydującym o miejscu na podium, wygrała bardzo pewnie z Francuzką Leanne Robbes 3:0 (4, 2, 6). W półfinale triumfowała w spotkaniu z Czeszką Heleną Sommerovą 3:1 (6, 7, -8, 6). W wielkim finale A. Brzyska trafiła na znaną sobie Walijkę Annę Hursey. Przegrała 0:3 (-10, -4, -6).

Warto dodać, że w światowym rankingu U-19 reprezentantka Polski zajmuje 33. miejsce, a Walijka jest 18. W br. obie spotkały się m.in. w ćwierćfinale Mistrzostw Europy Juniorek w Gliwicach, gdzie A. Hursey zwyciężyła 4:2.

Reklama

 

Kilka dni wcześniej A. Brzyska zajęła miejsca 5. – 8. w turnieju WTT Youth Contender w węgierskim Szombathely. W eliminacjach Ania pokonała Hiszpankę Eugenię Sastre 3:0 (5, 9, 6) i Węgierkę Dorinę Hudak 3:1 (-4, 6, 9,5). W 1/16 finału wygrała z Francuzką Jade Quynh-Tien Huynh 3:0 (10, 5, 3), a w 1/8 finału z Niemką Josephinę Neumann 3:0 (8, 2, 4). W meczu, którego stawką był medal, przegrała z Japonką Sachi Aoki 0:3 (-3, -9, -9).

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama