Reklama

Święto jarosławskich artylerzystów przeciwlotniczych [ZDJĘCIA]

05/05/2019 15:30

Musztra, pokaz dynamiczny z użyciem amunicji dla widowni. Odznaczenia i nagrody dla wojskowych i samorządowców. 25 kwietnia żołnierze 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej im. gen. dyw. Józefa Ludwika Zająca w Jarosławiu obchodzili swoje święto.

Tegoroczne obchody święta 21. daplot rozłożone były na dwa dni. Pierwszego dnia, w środę 24 kwietnia odbyła się uroczysta msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla w intencji żołnierzy i pracowników wojska[paywall].

Właściwe świętowanie rozpoczęło się dzień później na placu na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza przy ul. Czarnieckiego.Tu także przebieg uroczystości rozbić można na dwie części. Pierwsza, oficjalna to przede wszystkim przemówienia zgromadzonych oficjeli wojskowych i cywilnych oraz czas wręczenia odznaczeń i nagród za wybitną służbę żołnierzom oraz za przychylność i współprace dla samorządowców. Druga część obchodów na placu PWSTE była okazją dla 21. daplot do pokazania swoich umiejętności, a dla zgromadzonych licznie na błoniach jarosławskiej uczelni widzów do zachwycenia się kunsztem wojskowych i niezwykłością ich sprzętu. Zgromadzonych porwał emocjonujący pokaz żołnierskiej sprawności z użyciem pojazdów i amunicji, zaintrygowały ćwiczenia z musztry, a dumą napełnił przemarsz oddziałów w defiladzie. Dodatkową atrakcją była możliwość bliższego zapoznania się z militariami, które na wyposażeniu posiada dywizjon. Entuzjaści tematu mogli zasiąść w wozie dowodzenia Łowcza-3K, Rega-1, przymierzyć się do działa ZU-23-2, obejrzeć samochód Skorpion-3 czy stację radiolokacyjną Soła, a nawet sprawdzić, ile miejsca jest we wnętrzu samobieżnego moździerza 120mm RAK.

Reklama

 


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-05-05 20:31:46

    I 20 szt. ostrej amunicji a dla fanów PISoBOLSZEWII w ot 100 szt.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-05-06 10:37:52

    Mój dziadek oglądając te zdjęcia a służył w Jarosławiu w okresie swojej młodości stwierdził,ze dużo się zmieniło.Są nowe kapelusiki,peleryny,rękawiczki,berecikiAle większe sprzęcicho wojskowe to z jego epoki kiedy też nie należało do najnowszych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama