Reklama

Święto melomanów zakończone

16/03/2018 09:30

Występ wybitnego pianisty i kameralisty Waldemara Malickiego, znanego szerszemu gronu odbiorców także za sprawą emitowanego w TVP2 programu Laskowik & Malicki, zakończył 10 marca VII Dni Muzyki Fortepianowej w Jarosławiu. Impreza jak co roku była prawdziwą ucztą dla melomanów.

3 marca w gmachu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu z koncertem wystąpiła Orkiestra Kameralna Fresco Sonare pod batutą absolwentki tutejszej szkoły muzycznej Moniki Bachowskiej. Zainaugurował on cykl imprez zaplanowanych na jarosławskie święto muzyki fortepianowej.

Według zgodnej opinii ekspertów i publiczności występ był nadzwyczaj udany. Słuchaczy oczarowało zwłaszcza mistrzowskie wykonanie Orawy W. Kilara.

Od 3 do 10 marca swoje wybitne umiejętności prezentowało kilkunastu artystów, np. 6 marca odbył się recital fortepianowy Aleksandry Czernieckiej, pianistce towarzyszył kwartet smyczkowy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Publiczność zachwycała się między innymi Nokturnem cis-moll op. 27 nr 1, Nokturnem Des-dur op. 27 nr 2 czy Balladą g-moll op. 23.

Dwa dni później wystąpił Jacek Ścibor z koncertem Honorowy Obywatel swemu Miastu.  To szczególne wydarzenie poprowadził Krzysztof Szczepaniak, a tenorowi towarzyszyli jego goście pianiści Marcin Kasprzyk i Paweł Węgrzyn, saksofonista Jarosław Sereda oraz sopranistka Jadwiga Kot-Ocha. Koncert finałowy to popis Waldemara Malickiego, który wystąpił z programem Co tu jest grane?
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości