Reklama

Święto patrona gimnazjum z udziałem prof. Andrzeja Nowaka

22/01/2016 13:48

Tegoroczne święto Gimnazjum nr 1 w Przeworsku miało nieco inny niż zazwyczaj charakter. Gościem honorowym był historyk, prof. Andrzej Nowak.

Obchody święta patrona placówki – kardynała Stefana Wyszyńskiego – rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną, której przewodniczył ks. bp Adam Szal. Dalsza część uroczystości odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie[paywall] odśpiewano hymn państwowy oraz hymn szkoły.

Zebranych gości powitał burmistrz Leszek Kisiel. Dyrektor szkoły Dorota Baj w swoim wystąpieniu podkreśliła, że „Święto Szkoły” dotychczas miało charakter podsumowania całorocznej pracy z osobą patrona. Był to czas rozstrzygnięcia konkursów związanych z sylwetką kardynała Wyszyńskiego i prezentowania wyróżnionych prac.


fot.UM Przeworsk

W dalszej części uroczystości przedstawiono program słowno-muzyczny pt. Wielkość naszej historii,  przygotowany przez uczestników warsztatów teatralnych, pod opieką Sabiny Cieślak, Justyny Dawidowicz i Jagody Magoń. W programie artystycznym uczniowie zaprezentowali scenkę przedstawiającą pracę nad gimnazjalnym projektem edukacyjnym. Omawiali ważne wydarzenia z dziejów Polski.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ośki - niezalogowany 2016-01-26 22:23:33

    Brawo!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama