Tegoroczne święto Gimnazjum nr 1 w Przeworsku miało nieco inny niż zazwyczaj charakter. Gościem honorowym był historyk, prof. Andrzej Nowak.
Obchody święta patrona placówki – kardynała Stefana Wyszyńskiego – rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną, której przewodniczył ks. bp Adam Szal. Dalsza część uroczystości odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie[paywall] odśpiewano hymn państwowy oraz hymn szkoły.
W dalszej części uroczystości przedstawiono program słowno-muzyczny pt. Wielkość naszej historii, przygotowany przez uczestników warsztatów teatralnych, pod opieką Sabiny Cieślak, Justyny Dawidowicz i Jagody Magoń. W programie artystycznym uczniowie zaprezentowali scenkę przedstawiającą pracę nad gimnazjalnym projektem edukacyjnym. Omawiali ważne wydarzenia z dziejów Polski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Brawo!