Po raz pierwszy od 13 lat, czyli kiedy organizowane jest Święto Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, dyrekcja, rada pedagogiczna i uczniowie gościli z imprezą na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.
31 maja br., w ramach 4-godzinnego bloku, organizatorzy święta zapewnili szereg atrakcji, które odbyły się zarówno w sali widowiskowej zamku, jak i na jego dziedzińcu. Na scenie pojawili się uczniowie klas Va i b z przedstawieniem o patronie szkoły Henryku Sienkiewiczu Ku pokrzepieniu serc oraz scenkami rodzajowymi nawiązującymi do utworów „Litwosa”: Janko Muzykant, Szkice węglem, Neron i Petroniusz, Rycerzy Trzech i Krzyżacy[paywall]. Uczniów przygotowała do spektaklu Renata Godos. Prelekcję na temat historii „jedynki” przedstawił Piotr Kozłowski. Na dziedzińcu zamku królowały przede wszystkim gry i zabawy, prowadzone przez nauczycieli szkoły, m.in.: wykonywanie zakładek do książek, skręcanie baloników, puszczanie baniek mydlanych czy łowienie rybek w sztucznym stawie. Chętni mogli zwiedzić zamkowe lochy. Nie mogło zabraknąć malowania twarzy czy poczęstunku z grilla.
Władysława Niejedli i Artur Goclon byli organizatorami turnieju szachowego pod hasłem 3. Trylogia Szachowa, którego patronem i fundatorem nagród był marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński,. Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach – dla uczniów z klas I – III i klas IV – VI. W zmaganiach wzięło udział łącznie 22 uczniów. W grupie starszej wygrał Maxim Stańco (Va) przed Filipem Doboszem (VIb) i Angeliką Zacharko (Va), w grupie młodszej wygrał Dominik Antochów (IIb) przed Karolem Gierczakiem (IIa) i Igorem Tyszkiewiczem (IIb). Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez M. Kuchcińskiego. Na koniec imprezę odwiedził przedstawiciel przemyskiego magistratu ze słodką niespodzianką dla wszystkich uczestników święta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Kochana Jedynka