76. rocznicę powstania Szarych Szeregów świętowali 25 września uczniowie Gimnazjum nr 3 w Przemyślu. By uczcić ważną datę związaną z historią organizacji patronującej placówce gimnazjaliści przygotowali program artystyczny, odzwierciedlający realia wojny.
Pod kierunkiem polonistek Lubomiry Stepan oraz Ewy Darasz uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Szare Szeregi”, nawiązujący do wydarzeń z 27 września 1939 r. oraz kolejnych dramatycznych[paywall] lat wojny i okupacji hitlerowskiej. Refleksyjne wiersze przeplatane były występami solistek, chóru szkolnego oraz akompaniujących gitarzystów, a o oprawę muzyczną tradycyjnie zadbała Barbara Terlecka.Tematyczna była też dekoracja oraz wystawa prac w holu głównym szkoły, nad którą pracowały Jolanta Kozłowska przy wsparciu Ewy Prajzner, zaś nad techniczną stroną uroczystości czuwał Remigiusz Łuc. Na widowni, prócz szkolnej społeczności, zasiedli też goście honorowi – członkowie Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Przemyślu oraz zaproszeni przedstawiciele władz oświatowych i emerytowani nauczyciele. Spotkanie przy słodkim poczęstunku, które zwieńczyło akademię, było okazją do wspomnień. Przywołał je członek Stowarzyszenia Szarych Szeregów Leszek Włodek, opowiadając o bohaterskich członkach przemyskiej frakcji organizacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze