Reklama

Święto patrona szkoły cenną lekcją historii [ZDJĘCIA]

76. rocznicę powstania Szarych Szeregów świętowali 25 września uczniowie Gimnazjum nr 3 w Przemyślu. By uczcić ważną datę związaną z historią organizacji patronującej placówce gimnazjaliści przygotowali program artystyczny, odzwierciedlający realia wojny.

Pod kierunkiem polonistek Lubomiry Stepan oraz Ewy Darasz uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Szare Szeregi”, nawiązujący do wydarzeń z 27 września 1939 r. oraz kolejnych dramatycznych[paywall] lat wojny i okupacji hitlerowskiej. Refleksyjne wiersze przeplatane były występami solistek, chóru szkolnego oraz akompaniujących gitarzystów, a o oprawę muzyczną tradycyjnie zadbała Barbara Terlecka. 

Tematyczna była też dekoracja oraz wystawa prac w holu głównym szkoły, nad którą pracowały Jolanta Kozłowska przy wsparciu Ewy Prajzner, zaś nad techniczną stroną uroczystości czuwał Remigiusz Łuc. Na widowni, prócz szkolnej społeczności, zasiedli też goście honorowi – członkowie Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Przemyślu oraz zaproszeni przedstawiciele władz oświatowych i emerytowani nauczyciele. Spotkanie przy słodkim poczęstunku, które zwieńczyło akademię, było okazją do wspomnień. Przywołał je członek Stowarzyszenia Szarych Szeregów Leszek Włodek, opowiadając o bohaterskich członkach przemyskiej frakcji organizacji. 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości