21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej im. gen. dyw. Józefa Ludwika Zająca, stacjonujący od 2008 r. w Jarosławiu, obchodził w piątek, 21 kwietnia, swoje święto. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla, a apel odbył się na jarosławskim Rynku.
W święcie 21 daplotu, wchodzącego w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, uczestniczył płk Ryszard Pietras, dowódca brygady oraz przedstawiciele lokalnych władz i reprezentanci służb mundurowych. Gospodarzem uroczystości był ppłk Janusz Goch, dowódca dywizjonu.
Uroczystość była okazją do wyróżnienia żołnierzy, którzy swoje umiejętności kolejny raz potwierdzili na ostatnim poligonie w Wicku Morskim. Dowódcy zaznaczali, że dywizjon przeciwlotniczy jest dobrze wyszkoloną i sprawnie działającą jednostką brygady, a potwierdzają to wyniki uzyskiwane na poligonach.
Wojskowemu świętu towarzyszył pokaz sprzętu, jakim dysponują stacjonujące w Jarosławiu jednostki.

fot.Roman Kijanka
W święcie 21 daplot brali udział uczniowie klas mundurowych z jarosławskich szkół.

fot.Roman Kijanka
Święto przeciwlotników zgromadziło przedstawicieli władz, służb mundurowych oraz oficerów 21 BSP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy tak jak w ubiegłym roku pokazano widzom najnowocześniejszy sprzęt plot. czyli rgppanc (RPG-7)?
kto śmigał z tacą ???
Czy tak jak w ubiegłym roku pokazano widzom najnowocześniejszy sprzęt plot. czyli rgppanc (RPG-7)?