Reklama

Święto przeciwlotników z jarosławskiego garnizonu [ZDJĘCIA]

27/04/2017 12:30

21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej im. gen. dyw. Józefa Ludwika Zająca, stacjonujący od 2008 r. w Jarosławiu, obchodził w piątek, 21 kwietnia, swoje święto. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla, a apel odbył się na jarosławskim Rynku.

W święcie 21 daplotu, wchodzącego w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, uczestniczył płk Ryszard Pietras, dowódca brygady oraz przedstawiciele lokalnych władz i reprezentanci służb mundurowych. Gospodarzem uroczystości był ppłk Janusz Goch, dowódca dywizjonu.

Uroczystość była okazją do wyróżnienia żołnierzy, którzy swoje umiejętności kolejny raz potwierdzili na ostatnim poligonie w Wicku Morskim. Dowódcy zaznaczali, że dywizjon przeciwlotniczy jest dobrze wyszkoloną i sprawnie działającą jednostką brygady, a potwierdzają to wyniki uzyskiwane na poligonach.

Reklama

Wojskowemu świętu towarzyszył pokaz sprzętu, jakim dysponują stacjonujące w Jarosławiu jednostki. 


fot.Roman Kijanka
W święcie 21 daplot brali udział uczniowie klas mundurowych z jarosławskich szkół.


fot.Roman Kijanka
Święto przeciwlotników zgromadziło przedstawicieli władz, służb mundurowych oraz oficerów 21 BSP.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zenekblues - niezalogowany 2017-04-27 14:30:54

    kto śmigał z tacą ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2017-04-27 17:07:28

    Czy tak jak w ubiegłym roku pokazano widzom najnowocześniejszy sprzęt plot. czyli rgppanc (RPG-7)?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama