Reklama

Święto Sił Zbrojnych RP na placu PWSTE

25/08/2019 14:45

Tłumy mieszkańców Jarosławia i okolic ściągnęły na plac przy uczelni, by wraz z żołnierzami tutejszego garnizonu obchodzić święto Sił Zbrojnych RP. Były serdeczne życzenia, odznaczenia, wyróżnienia oraz mianowania, a także defilada i rodziny piknik, na którym nie zabrakło wojskowej grochówki.

Jarosławskie obchody święta sił zbrojnych RP rozłożono na dwa dni. Jeszcze w środę, 14 bm., w kościele pw. Chrystusa Króla odbyła się msza święta w intencji żołnierzy. Główna część najważniejszego wojskowego święta przypadła w rocznicę Bitwy Warszawskiej, czyli 15 sierpnia[paywall].

Tę część obchodów dopełniła pieśń reprezentacyjna WP oraz defilada pododdziałów Garnizonu Jarosław. Żołnierze zgodnie z tradycją do udziału w swoim święcie zaprosili także cywilów. Stąd też na placu PWSTE odbył się piknik wojskowy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu wojskowego, choć najmłodsi nie gardzili też placem zabaw. Nieco starsi oczywiście także podziwiali wyposażenie żołnierzy tutejszej jednostki, przeplatając zachwyty degustacją grochówki wojskowej.

Reklama


fot.UM Jarosław
Amatorów grochówki z kotła nie brakowało.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-08-25 15:07:33

    Same jubileusze;99 lat po bitwie Warszawskiej;50 lat lub w tych granicach ma podstawowy już wysłużony o parametrach muzealnych  sprzęt wojskowy;25 lat to sredni wiek żołnierza.Odznaczenia nowe tegoroczne.Mundury oczywiście galowe przydatne tylko na defiladach,ze specjalistycznym trochę gorzej lub całkiem źle

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2019-08-25 16:06:42

    Wymieniłeś liczby  : 25 . 50 , 99 , czyli prawie 100/ Rozumiem  - bo tak z tych wymienionych  przez ciebie liczb ,że jest to  wielokrotność 25 . To brakuje  tutaj liczby 75.  . Rozumiem ,ze jest to twój wiek . 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-08-25 17:54:47

    Muszę jeszcze poczekać 51 lat. Ale poczekam

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama