Reklama

Święto Straży Granicznej na przemyskim Rynku

26/05/2018 11:00

W tym roku obchody 27. rocznicy powstania Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej trwały dwa dni.

W niedzielę, 20 maja, w kościele w Kalwarii Pacławskiej została odprawiona msza święta z udziałem kompanii reprezentacyjnej Bieszczadzkiego Oddziału SG oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Morskiego Oddziału SG. W trakcie mszy odbyła się uroczystość poświęcenia[paywall] sztandaru Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej. W poniedziałek, 21 maja, na terenie oddziału, pod tablicą upamiętniającą patrona BiOSG gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego, złożono wiązanki kwiatów, a główne uroczystości obyły się w Rynku.

Apel

W uroczystym apelu uczestniczyły kompanie honorowe zaprzyjaźnionych służb, kompania reprezentacyjna BiOSG oraz Orkiestra Reprezentacyjna MOSG.

Reklama

W uroczystości wzięli udział: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, konsul generalny Ukrainy w Lublinie Vasyl Pavlyuka, prezydent Przemyśla Robert Choma, starosta powiatu przemyskiego Jan Pączek, przedstawiciele służb granicznych Ukrainy: płk Ihor Howoruszczak, płk Jurij Mychajluk, płk Oleksandr Czornyj, a także współpracujący ze Strażą Graniczną przedstawiciele polskich służb mundurowych, związków zawodowych, byli komendanci BiOSG, emeryci SG, przedstawiciele duchowieństwa, wymiaru sprawiedliwości, wyższych uczelni i szkół z rejonu Podkarpacia oraz funkcjonariusze i pracownicy BiOSG i oczywiście mieszkańcy Przemyśla.


fot.Jacek Szwic
Dekoracji funkcjonariuszy dokonał wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Reklama

Nominacje i odznaczenia

Z okazji święta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w korpusie oficerów awansowało łącznie 22 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 194 oraz 98 w korpusie podoficerów.

Złotym Medalem za Długoletnią Służbę (przyznawanym przez Prezydenta RP) wyróżniono 1 funkcjonariusza, a 14 srebrnym. Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, przyznawanym przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, odznaczono łącznie 11 funkcjonariuszy. Ponadto 15 otrzymało Odznakę Straży Granicznej, nadaną przez komendanta głównego Straży Granicznej.

Pamiątkową odznakę Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej otrzymali: gen. bryg. Ryszard Pietras – dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, kpt. SG Bartłomiej Galanty – przewodniczący oddziałowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy BiOSG oraz Tadeusz Warzecha – przewodniczący Zarządu Zakładowego Związku Zawodowego Pracowników MSWiA przy BiOSG. Na zakończenie uroczystości odbyła się uroczysta defilada pododdziałów oraz musztra paradna i występ Orkiestry Reprezentacyjnej Morskiego Oddziału SG.

Reklama


fot.Jacek Szwic
Defilada kompanii honorowej SG.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2018-05-26 17:39:40

    Plecakowe święto

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brat PIT - niezalogowany 2018-05-27 00:35:48

     ...że,by nie było o nepotyźmie i korupcjogennym układzie niech będzie  GARBATE ŚWIĘTO.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    erty - niezalogowany 2018-05-27 12:59:13

    rodzinnne 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama