Reklama

Świętowali czołgiści [ZDJĘCIA]

09/06/2017 15:36

2 czerwca świętował 1 Batalion Czołgów im. płk. Józefa Koczwary w Żurawicy. Z tej okazji w jednostce wojskowej zorganizowano „Dzień otwartych koszar”.

1 Batalion Czołgów w Żurawicy to miejsce, które bez wątpienia można nazwać kolebką wojsk pancernych, które stacjonują tutaj ponad 100 lat[paywall]. – Nasz batalion swoją barwą i symboliką nawiązuje do przedwojennego drugiego batalionu pancernego stacjonującego w Żurawicy, przyjmując tym samym dziedzictwo najwspanialszych tradycji legendarnych jednostek pancernych – przypomniał podczas uroczystego apelu dowódca 1 bcz ppłk. dypl. Wiesław Szczepankiewicz. – Napis widniejący pośrodku sztandaru „Bóg, Honor, Ojczyzna” oddaje ideały, które przyświecają nam w codziennej służbie – dodał.


fot.BR
Orkiestra wojskowa.

Podczas uroczystości kilkudziesięciu żołnierzy zostało wyróżnionych różnego rodzaju odznaczeniami i nagrodami. Po apelu  odbył się „piknik czołgisty”. Zorganizowano pokazy uzbrojenia i sprzętu wojskowego, a z występami artystycznymi pojawiły się zespoły z klubu garnizonowego 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich, szkoły tańca „A-Z” oraz zespół „Krasiczanki”. Nie zabrakło też żołnierskiej grochówki.


fot.BR
W święcie uczestniczyły dzieci ze szkół gminy Żurawica.


br
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama