Reklama

Świętowali diabetycy

Obchodzony 14 listopada Światowy Dzień Cukrzycy to międzynarodowe święto ustanowione przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną w 1991 roku. Przypada – w dzień urodzin odkrywcy insuliny – Fredericka Bantinga. Z tej okazji tego dnia uwaga świata skupia się na diabetykach.

Nie inaczej było również w Jarosławiu. Członkowie Koła Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków spotkali się tego dnia w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji i chętnie uczestniczyli w integracji poświęconej wymianie doświadczeń oraz rozmowach o wyzwaniach, z jakimi na co dzień mierzą się diabetycy.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również przedstawicieli jarosławskiego samorządu, m.in. zastępcy burmistrza Jarosławia Magdaleny Lehnart, która podziękowała członkom koła za zaangażowanie w promocję zdrowia, realizację ważnych społecznie celów oraz owocną współpracę na rzecz lokalnej społeczności czy starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza oraz zaprzyjaźnionych kół PSD z powiatu jarosławskiego i Przeworska. – Kołu Terenowemu PSD życzymy nieustającej energii do działania, dalszej integracji środowiska diabetyków, realizacji planów, a przede wszystkim zdrowia, wzajemnego wsparcia i satysfakcji płynącej z misji na rzecz lokalnej społeczności – przekazał jarosławski magistrat, a my dołączamy się do tych serdecznych życzeń.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama