Reklama

Świętowali i krew oddawali

Święto Straży Granicznej co roku obchodzone jest 16 maja. Nie inaczej było i w tym roku. Z tej okazji funkcjonariusze i pracownicy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w majowej akcji krwiodawstwa, by podzielić się bezcennym darem z potrzebującymi.

Mobilny autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie przybył do komendy BiOSG 15 maja. W akcji wzięło udział 11 osób, które oddały łącznie prawie 5 litrów krwi. Inicjatorem wydarzenia był Klub HDK PCK „Vita” działający przy Bieszczadzkim Oddziale SG.

Obecnie w bazie RCKiK w Rzeszowie najbardziej pożądanymi grupami krwi są: 0 RhD-, A RhD- B RhD- oraz AB RhD-. Niezmiennie potrzebne jest też osocze. Można je oddawać na separatorach w RCKiK w Rzeszowie oraz w terenowych oddzoałach RCKiK w Krośnie i Przemyślu.

Reklama

Przypominamy zalecenia przed oddaniem krwi

Potencjonalny krwiodawca powinien być wypoczęty, powinien zjeść lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, w dzień poprzedzający oddanie krwi wypić do 2 litrów płynów, ograniczyć palenie oraz nie spożywać alkoholu. Krwiodawcą może zostać osoba, której waga wynosi co najmniej 50 kg. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama