10. urodziny obchodziła w środę, 8 czerwca, lubaczowska „Krwinka”. Klub Honorowych Dawców Krwi, któremu prezesuje Małgorzata Strycharz, łącznie ma na koncie około 800 litrów oddanej krwi.
– Dzięki wam wiele osób jest zdrowych i żyje. (...) Dziękuję wam za tę działalność i za to, że przez tyle lat niesiecie pomoc drugiemu człowiekowi – powiedział do członków lubaczowskiej „Krwinki” burmistrz Krzysztof Szpyt, który był gościem jubileuszu klubu, zorganizowanego w Miejskim Domu Kultury. Wyjątkowe święto jubilaci postanowili zaakcentować w typowy dla siebie sposób, a więc gromadząc kolejne litry życiodajnego płynu. Tym razem od 40 dawców pobrano 18 litrów krwi, które wzbogaciły ogólny bilans 10-letniej działalności dawców.
Warto wspomnieć, że początki „Krwinki” sięgają 2011 roku, tyle że wówczas klub liczył 15 członków, a dziś jest ich 22. Z okazji jubileuszu działalności na scenie MDK odbyła się część artystyczna w wykonaniu grup przygotowanych pod kierunkiem instruktor Krystyny Czury i dyrektora placówki Andrzeja Kindrata. Była też okazja do uhonorowania najbardziej wyróżniających się krwiodawców. Odznaczeni za wspieranie i promowanie idei krwiodawstwa zostali: Monika Jakubiak, Sylweriusz Kozłowski, Paweł Słomiec i Elżbieta Furgała. Jubileuszowe medale odebrali[paywall] natomiast: Michał Furgała, Zbigniew Urban, Wiesław Żyła, Mariusz Borowiec, Edwin Pliś, Wojciech Presh, Zbigniew Cozac, Marek Kobylarz, Karolina Strojna, Mateusz Kostrzycki, Mateusz Mędroń, Czesław Ohirko, Adam Szałański, Roman Morawski, Józef Kołodziej, Radosław Górecki, Tomasz Rodzeń, Elżbieta Piliszko i Dorota Baranowska.
Plecaki PCK dla dzieci z Ukrainy
Lubaczowski Klub HDK „Krwinka” postanowił też wyrazić wdzięczność za dotychczasową współpracę burmistrzowi Krzysztofowi Szpytowi, jego zastępcy Januszowi Waldemarowi Zubrzyckiemu, naczelnikowi Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM w Lubaczowie Mariuszowi Pirogowi, aspirant Monice Tomczyszyn-Pachołek oraz prezesowi HDK w Cieszanowie Stanisławowi Janiszewskiemu, odznaczając ich okolicznościowymi medalami. Natomiast szczególne wyróżnienie w postaci statuetki i podziękowań od dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie Ewy Zawilińskiej odebrała tego dnia prezes lubaczowskiej „Krwinki” Małgorzata Strycharz. Wręczył je Grzegorz Michalski. Osobne podziękowania popłynęły też do szefowej klubu od prezesa Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Jarosławiu Jana Potońca, dyrektora Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie Macieja Maruszaka, prezesa tegoż oddziału Antoniego Olaka i zastępcy prezesa Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Jarosławiu Zdzisława Wójcika.
Miłym gestem ze strony wspomnianego wcześniej J. Potońca było także przekazanie plecaków ufundowanych przez Polski Czerwony Krzyż dzieciom z Ukrainy. Było ono elementem imprezy z okazji 10-lecia „Krwinki”. Natomiast słodkim akcentem spotkania był poczęstunek przygotowany przez młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Zespołu Placówek im. Jana Pawła II. Podczas wydarzenia można też było obejrzeć fotografie prezentowane na towarzyszącej mu wystawie, obrazujące 10-letnią działalność lubaczowskiego klubu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze