- Chcemy pozostawić po sobie nie tylko ślad swego istnienia, ale również uświadomić potomnym, że należy szanować i cenić niepodległość, bo nie jest nam dana raz na zawsze. Pragniemy przede wszystkim przekazać młodzieży naszą historię i jej bolesne fakty oraz przybliżyć wartości, którymi żyją Sybiracy - wiarę, patriotyzm, godność człowieka i nadzieję - mówiła prezes Związku Sybiraków Janina Onuszko.
W czwartek, 17 września, w Jarosławiu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Sybiraka. Rozpoczęły się mszą św. w kolegiacie, odprawioną w intencji zmarłych Sybiraków pozostałych na Syberii i zmarłych w Ojczyźnie oraz żołnierzy, którzy oddali życie na wszystkich frontach świata. Następnie wysłuchano koncertu zespołu KGW „Wietlinianie". Pod pomnikiem Bohaterów II Wojny Światowej na placu ks. Piotra Skargi odegrano hymn narodowy i hymn Sybiraków. Odczytany został Apel Poległych, a Kompania Honorowa wykonała salwę honorową.
Organizatorzy: Związek Sybiraków Oddział Jarosław oraz Burmistrz Miasta Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze