Reklama

Świętowano Dzień Sybiraka

25/09/2015 08:15

- Chcemy pozostawić po sobie nie tylko ślad swego istnienia, ale również uświadomić potomnym, że należy szanować i cenić niepodległość, bo nie jest nam dana raz na zawsze. Pragniemy przede wszystkim przekazać młodzieży naszą historię i jej bolesne fakty oraz przybliżyć wartości, którymi żyją Sybiracy - wiarę, patriotyzm, godność człowieka i nadzieję - mówiła prezes Związku Sybiraków Janina Onuszko.

W czwartek, 17 września, w Jarosławiu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Sybiraka. Rozpoczęły się mszą św. w kolegiacie, odprawioną w intencji zmarłych Sybiraków pozostałych na Syberii i zmarłych w Ojczyźnie oraz żołnierzy, którzy oddali życie na wszystkich frontach świata. Następnie wysłuchano koncertu zespołu KGW „Wietlinianie". Pod pomnikiem Bohaterów II Wojny Światowej na placu ks. Piotra Skargi odegrano hymn narodowy i hymn Sybiraków. Odczytany został Apel Poległych, a Kompania Honorowa wykonała salwę honorową.

Organizatorzy: Związek Sybiraków Oddział Jarosław oraz Burmistrz Miasta Jarosławia.


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama