Nikt w ostatnich dniach nie pracował tyle, co on. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, w natłoku zajęć znalazł jednak czas, by odwiedzić Przemyską Bibliotekę Publiczną, gdzie 4 grudnia br. spotkał się z dziećmi z trzech przemyskich placówek: Przedszkola nr 7, Niepublicznego Przedszkola Językowego „Promyczek” oraz Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek im. bł. Marii Angeli.
W oczekiwaniu na wyjątkowego Gościa maluchy wzięły udział w zabawach z Panią Mikołajową i uroczym Elfem, którzy zadbali, by nikt w tym czasie się nie nudził. Były więc tańce i gimnastyka, test wiedzy o Świętym Mikołaju, a nawet wspólne ubieranie choinki. Nie mogło oczywiście zabraknąć akcentu książkowego, dlatego dzieciom przeczytano świąteczne opowieści, takie jak Wyprawa Świętego Mikołaja czy Cichutko, Mikołaju Jolanty Chrostowskiej-Sufej. Książki zresztą, te o świątecznej tematyce, były wtedy na wyciągnięcie ręki, bo na wystawce, będącej najpiękniejszą spośród ozdób, którymi w tym dniu przystrojono reprezentacyjną salę miejskiej biblioteki.
Ku zaskoczeniu dzieci wkrótce dołączył do nich ogromny Miś, który szybko zdobył ich sympatię. Przedszkolaki chciały się przytulić do sympatycznego Pluszaka, a przynajmniej przybić mu piątkę. Nikogo nie trzeba było więc namawiać, by wraz z nim wykonał taniec kaczuszek.
W końcu nadszedł upragniony przez dzieci moment pojawienia się Świętego Mikołaja, który przyniósł ciężki worek z prezentami. Każde z nich otrzymało paczuszkę, a w niej oprócz słodyczy także książkę, by umilała mu czas i była pamiątką po tej niezwykłej wizycie.
Radości, rzecz jasna, nie było końca, dlatego wszyscy z ochotą pozowali do fotografii z brodatym Przybyszem. I tylko żal, że na następne takie spotkanie w bibliotece trzeba czekać cały rok…
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze