– Na Cmentarzu Głównym, przy głównej alei, do niedawna rósł modrzew, który niestety wycięto. Nie wiem, jaki był powód, ale mam wrażenie, że coraz częściej bywa tak, że chwilę po tym, jak pozbywa się drzew, pojawia się tabliczka „miejsce opłacone”.
– Bez względu, jak wygląda polityka dotycząca gospodarowania zielenią w takim miejscu jak nekropolia, jedno wydaje mi się kwestią bezdyskusyjną. Nie powinniśmy usuwać drzew, na których gniazdują ptaki, a według mnie w tym przypadku tak właśnie było. W dziupli w drzewie znajdowały się młode ptaki. Wedle mojej wiedzy drzewa i krzewy przed rozpoczęciem wycinki należy dokładnie obejrzeć drzewo pod kątem zasiedlania przez ptaki – komentuje przemyślanka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze