Reklama

Szef niemieckiej obrony terytorialnej na Podkarpaciu

Na zaproszenie dowódcy WOT gen. dyw. Wiesława Kukuły dowództwo 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie wizytował gen. dyw. Carsten Breuer – dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej (Kommando Territoriale Aufgaben) Niemiec.

Celem dwudniowej wizyty było przedstawienie działań WOT w czasie sytuacji kryzysowych oraz zapoznanie z możliwościami szkoleniowymi strzelnicy kontenerowej mieszczącej się w Rzeszowie[paywall]. Delegacja z Niemiec oglądała m.in. szkolenie zintegrowane lubelskich „terytorialsów” oraz zapoznała się z możliwościami szkoleniowymi Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie.  W spotkaniu uczestniczyli także żołnierze OT z Jarosławia i Przemyśla.

Kommando Territoriale Aufgaben (KTA) powstała w styczniu 2013 r. Główne jej zadania koncentrują się na wspieraniu ludności w obliczu różnego rodzaju katastrof. KTA liczy obecnie 10 tysięcy żołnierzy, z czego połowa to żołnierze rezerwy, a reszta to ochotnicy.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-08-11 17:57:11

    Trzeba uczyć się u lepszych.Niemieckie wojska terytorialne to prawdziwa legenda skuteczności i aktywności . Celów jakie realizowali to nawet dzisiaj nie sposób zliczyć.Dzisiaj bardzo trudno jest oddzielić prawdę od mitów.Poprzednio znane jako "werwolf"Oni naprawdę znają sedno działania wojsk terytorialnych  a takze metody ich realizacji.Może podzielą sie z nami tą wiedzą.Jest to możliwe.Tym bardziej,ze przyglądaja się nie tylko na Podkarpaciu.Byli już  w lubelskim.Wybierają się na błota PolesiaW Dębie patrzyli co nasi potrafią.Widać,ze prawdopodobnie będzie wypracowywana strategia działania naszych formacji,które zagubiły się  w musztrach i długich przemarszach. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2019-08-11 23:23:05

    Czyli praktycznie już wszystko wiedzą, mają rozpracowaną naszą obronę - dziękuję, to nam wystarczy. A nasi  się cieszą.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jawohl - niezalogowany 2019-08-12 08:02:47

    Niemiecki dowódca przyjechał do bastionu PiS-u. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama