29 maja, podobnie jak w latach ubiegłych, świętowali uczniowie i nauczyciele przemyskiej „szesnastki”. – W tym dniu obchodziliśmy dwudziestą drugą rocznicę nadania szkole imienia Orląt Lwowskich – mówi Alicja Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi.
Obchody rozpoczęły się mszą w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Następnie w pochodzie prowadzonym przez poczet sztandarowy uczestnicy święta wrócili na teren szkoły, gdzie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Młodzi obrońcy ojczyzny”, a potem do popołudnia uczestniczyli w zabawach, turniejach i rozgrywkach sportowych. [paywall]
Blok rozrywkowo-sportowy zaczął się od biegów sztafetowych. W szkolnej szatni odbył się turniej strzelecki, a w świetlicy zabawy językowe. Obok szkoły stanęły dmuchane zjeżdżalnie, które, jak się okazało, były atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią uczniowie młodszych klas brali udział w grach i zabawach zręcznościowych. W tym czasie starsi uczniowie na terenie starego miasta uczestniczyli w grze miejskiej „Z Orlętami przez PrzeMyśl”. Ostatnim punktem świątecznego programu były mecze piłki nożnej rozgrywane przez drużyny: gimnazjalistów, społeczności szkolnej, czyli rodziców i sympatyków oraz drużynę Życia Podkarpackiego.
Reprezentacja uczniów Gimnazjum nr 4 – 2 : 2 – Reprezentacja Życia Podkarpackiego
Reprezentacja nauczycieli ZSzOI – 2 : 4 – Reprezentacja Życia Podkarpackiego
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze