Reklama

„Szesnastka” świętowała

02/06/2015 10:24

29 maja, podobnie jak w latach ubiegłych, świętowali uczniowie i nauczyciele przemyskiej „szesnastki”. – W tym dniu obchodziliśmy dwudziestą drugą rocznicę nadania szkole imienia Orląt Lwowskich – mówi Alicja Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi.

Obchody rozpoczęły się mszą w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Następnie w pochodzie prowadzonym przez poczet sztandarowy uczestnicy święta wrócili na teren szkoły, gdzie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Młodzi obrońcy ojczyzny”, a potem do popołudnia uczestniczyli w zabawach, turniejach i rozgrywkach sportowych. [paywall]

Blok rozrywkowo-sportowy zaczął się od biegów sztafetowych. W szkolnej szatni odbył się turniej strzelecki, a w świetlicy zabawy językowe. Obok szkoły stanęły dmuchane zjeżdżalnie, które, jak się okazało, były atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią uczniowie młodszych klas brali udział w grach i zabawach zręcznościowych. W tym czasie starsi uczniowie na terenie starego miasta uczestniczyli w grze miejskiej „Z Orlętami przez PrzeMyśl”. Ostatnim punktem świątecznego programu były mecze piłki nożnej rozgrywane przez drużyny: gimnazjalistów, społeczności szkolnej, czyli rodziców i sympatyków oraz drużynę Życia Podkarpackiego.

Reklama
Wyniki:

Reprezentacja uczniów Gimnazjum nr 4 – 1 : 2 – Reprezentacja nauczycieli i społeczności szkolnej 

Reprezentacja uczniów Gimnazjum nr 4  – 2 : 2 – Reprezentacja Życia Podkarpackiego
Reprezentacja nauczycieli ZSzOI – 2 : 4 –  Reprezentacja Życia Podkarpackiego


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości