W Jarosławiu od jakiegoś czasu krążą pogłoski o likwidacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. ks. Czartoryskich. Dyrekcja i nauczyciele placówki są zdziwieni, bo najwyraźniej nic nie wiedzą o „planowanej” rewolucji.
Do tematu zamknięcia szkoły odniósł się Adam Kroczek, dyrektor ZSO im. ks. Czartoryskich. – Nasza szkoła cały czas się rozwija, na pewno nie myślimy o jej likwidacji i zwalnianiu nauczycieli.[paywall] To są zwykłe plotki. Nadal prowadzimy rekrutację do gimnazjum i liceum, przeprowadzamy egzaminy, a to przecież nie świadczy o zamiarze zamknięcia placówki. Poza tym mamy wielu wybitnych uczniów, którzy osiągają sukcesy w nauce, warto jest inwestować w przyszłość takich osób, a pracownicy szkoły mają pomysły, jak to zrobić i w jaki sposób zdobyć potrzebne na to pieniądze – komentuje Adam Kroczek.
Trzeba przyznać, że inwestycje w ucznia stoją w tej placówce na wysokim poziomie. Nawet w godzinach popołudniowych, kiedy większość szkół jest zamkniętych na kłódkę, tutaj korytarze są pełne uczniów. – Organizujemy naszym uczniom ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Mamy siatkarski ośrodek szkolny i zajęcia muzyczne – wyjaśnia dyrektor.
Rzeczywiście, nic nie wskazuje na to, że od następnego roku szkolnego miałoby się cokolwiek w zespole szkół zmienić. Nabór uczniów do szkoły trwa, a chętnych, podobnie jak w ubiegłym roku, nie brakuje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze