Reklama

Szkoła w Chłopicach otrzymała imię Lecha Kaczyńskiego

06/09/2017 17:00

Uczniowie z Chłopic rozpoczęli nowy rok szkolny w świeżo oddanym kompleksie składającym się z budynku szkoły i hali sportowej. Budowa trwała trzy lata i kosztowała 7,2 mln zł. Placówkę otwarto w niedzielę, 3 września, nadając jej imię Lecha Kaczyńskiego. Szkoła otrzymała również sztandar ufundowany przez radę gminy.

Przygotowując otwarcie szkoły Andrzej Czyż, wójt gminy Chłopice, nie ukrywał, że zaproszono wielu przedstawicieli najważniejszych urzędów w Polsce.

Wśród oczekiwanych gości byli m.in. brat tragicznie zmarłego prezydenta, prezes PiS Jarosław Kaczyński, Prezydent RP Andrzej Duda[paywall], premier Beata Szydło oraz marszałkowie Sejmu i Senatu oraz minister edukacji i rozwoju gospodarczego. Niestety nikt z nich na otwarcie szkoły nie przyjechał. Rodzinę patrona szkoły reprezentowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Schmidt-Rodziewicz, a szkołę poświęcił arcybiskup senior Józef Michalik, metropolita przemyski w latach 1993 – 2016.


Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan i nadinsp. Krzysztof Pobuta, komendant wojewódzki policji w Rzeszowie przecinają symboliczną wstęgę.

Reklama

Imię L. Kaczyńskiego wybrano dla szkoły po konsultacjach z rodzicami i jednomyślnym przyjęciu go przez radę gminy. Wybierano z czterech propozycji. Wśród rozpatrywanych patronów byli jeszcze Maria Kostórkiewicz, pierwsza nauczycielka z Chłopic, ksiądz Wojciech Michna oraz Jan III Sobieski. W nowej placówce odsłonięto również tablicę upamiętniającą byłego prezydenta.

W nowej szkole jest dziewięć sal lekcyjnych, sala komputerowa oraz pomieszczenia dla przedszkola i zaplecze kuchenne. Przy niej wybudowano pełnowymiarową halę sportową. Połowę kosztów budowy pokryto z pieniędzy pochodzących z budżetu państwa. Wcześniej uczniowie korzystali z podworskiego budynku stojącego obok nowo wybudowanej szkoły. Do szkoły w Chłopicach uczęszcza około 130 uczniów.

Reklama


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    icea - niezalogowany 2017-09-06 17:23:22

    OJ LUDZIE LUDZIE ONI I JECHAC DO CHLOPIC WSZY KASZLAJA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nick - niezalogowany 2017-09-06 17:27:04

    A czemu nie LiJ Kaczyńskich ??? czy za kilka lat bedzie zmiana  nazwy na powyższą?? kto zapłaci za pieczatki tablice??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soad - niezalogowany 2017-09-06 18:26:09

    No dobra, w sumie może być Kaczyńskiego, jednakowoż, nie Lecha tylko Theodora jeżeli już.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama