Uczniowie z Chłopic rozpoczęli nowy rok szkolny w świeżo oddanym kompleksie składającym się z budynku szkoły i hali sportowej. Budowa trwała trzy lata i kosztowała 7,2 mln zł. Placówkę otwarto w niedzielę, 3 września, nadając jej imię Lecha Kaczyńskiego. Szkoła otrzymała również sztandar ufundowany przez radę gminy.
Przygotowując otwarcie szkoły Andrzej Czyż, wójt gminy Chłopice, nie ukrywał, że zaproszono wielu przedstawicieli najważniejszych urzędów w Polsce.
Wśród oczekiwanych gości byli m.in. brat tragicznie zmarłego prezydenta, prezes PiS Jarosław Kaczyński, Prezydent RP Andrzej Duda[paywall], premier Beata Szydło oraz marszałkowie Sejmu i Senatu oraz minister edukacji i rozwoju gospodarczego. Niestety nikt z nich na otwarcie szkoły nie przyjechał. Rodzinę patrona szkoły reprezentowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Schmidt-Rodziewicz, a szkołę poświęcił arcybiskup senior Józef Michalik, metropolita przemyski w latach 1993 – 2016.

Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan i nadinsp. Krzysztof Pobuta, komendant wojewódzki policji w Rzeszowie przecinają symboliczną wstęgę.
Imię L. Kaczyńskiego wybrano dla szkoły po konsultacjach z rodzicami i jednomyślnym przyjęciu go przez radę gminy. Wybierano z czterech propozycji. Wśród rozpatrywanych patronów byli jeszcze Maria Kostórkiewicz, pierwsza nauczycielka z Chłopic, ksiądz Wojciech Michna oraz Jan III Sobieski. W nowej placówce odsłonięto również tablicę upamiętniającą byłego prezydenta.
W nowej szkole jest dziewięć sal lekcyjnych, sala komputerowa oraz pomieszczenia dla przedszkola i zaplecze kuchenne. Przy niej wybudowano pełnowymiarową halę sportową. Połowę kosztów budowy pokryto z pieniędzy pochodzących z budżetu państwa. Wcześniej uczniowie korzystali z podworskiego budynku stojącego obok nowo wybudowanej szkoły. Do szkoły w Chłopicach uczęszcza około 130 uczniów.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.OJ LUDZIE LUDZIE ONI I JECHAC DO CHLOPIC WSZY KASZLAJA
A czemu nie LiJ Kaczyńskich ??? czy za kilka lat bedzie zmiana nazwy na powyższą?? kto zapłaci za pieczatki tablice??
No dobra, w sumie może być Kaczyńskiego, jednakowoż, nie Lecha tylko Theodora jeżeli już.
Za jakiś czas generał pewnie będzie miał pretensje, że mu niesłusznie emeryturę zabrali - a tu widać - że jednak słusznie, bo brał udział w tej ..... . Nie da się ukryć.
nie wiedziałem że ten mierny kurdupel się tam uczył
W kolejnym kroku cała szkoła zostanie obsadzona brzózkami.
W sumie czemu by nie ?!? Trzeba nauczać wszystkie jednostki poszanowania i miłości do Natury i uwrażliwiać na jej piękno już od maleńkości.
Uwaga dzieciaki majac takiego patrona uczyc się nie musicie kto wam podskoczy. I wzorem braci K każde dziecko po 12 roku może legalnie palic
pozdrawiam wszystkich komentujących i życzę zdrowia fizycznego, bo umysłowe wam wysiadło bezpowrotnie.
Ale jaja ,gdzie byli mieszkańcy że dopuścili do tego.Że wójt chciał to wszyscy wiedzą ale środowisko.Jak najszybciej trzeba zrobić referendum.
Jakby to powiedział patron: " spieprzaj dziadu" od siebie dodam PISoBOLSZEWICKI. I nie musisz szczylu innych sądzić swoim stanem zdrowia.
wójt zapewnił sobie kolejną kadencja.pozdrawiam wszystkich komentujących.ciekawe po co on tu się tak pcha i opcje polityczną zmienił.pod kościołami koparką robi...jaki ma w tym interes?może by się jakieś służby zainteresowały,no ale jak jak generał policji był to nikt nie rusza.
OJ LUDZIE LUDZIE ONI I JECHAC DO CHLOPIC WSZY KASZLAJA
A czemu nie LiJ Kaczyńskich ??? czy za kilka lat bedzie zmiana nazwy na powyższą?? kto zapłaci za pieczatki tablice??
No dobra, w sumie może być Kaczyńskiego, jednakowoż, nie Lecha tylko Theodora jeżeli już.