Reklama

Szpital nie może się bez przerwy zadłużać

20/03/2015 16:42

– Jest wiele problemów i to na wielu płaszczyznach. Musimy się z nimi zmierzyć. To bardzo pilne. Starostwo musi doprowadzić do spełnienia wymogów wchodzących w 2016 roku, a dyrekcja szpitala i pracownicy muszą podnieść jakość usług i udowodnić, że zależy im na stworzeniu dobrej i przyjaznej pacjentom placówki – uważa starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Starosta zapewnia, że już niedługo poprawi się jakość zarządzania Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. – Zwiększamy wymagania stawiane dyrekcji COM – stwierdza. Zapowiada również, że podejmowane działania sytuację placówki polepszą. Tu mówi o planach i rozwoju szpitala. Jednak stwierdzenie o wielopłaszczyznowości problemów nasuwa wniosek, że wiążą się one nie tylko z sytuacją finansową placówki, kontraktami z NFZ i bazą sprzętową, ale dotyczą też spraw związanych z personelem.

Ambitne plany

– Nie ma obaw, że przed standaryzacją dojdzie do ograniczenia działalności szpitala – zapewnia starosta. Po 2016 r. może być różnie, ale władze powiatu zapewniają, że nie dopuszczą do czarnego scenariusza. – Za dwa, trzy lata szpital będzie leczył w większym zakresie niż obecnie. Chcemy, by pacjent miał zapewniony pełen zakres pomocy, od początku do końca. Dlatego musimy doprowadzić do powstania pełnego oddziału rehabilitacji stacjonarnej. Rozbudować blok operacyjny. Sprawić, by kardiologia odżyła w Jarosławiu i pacjenci korzystający z rozruszników, zabiegów ablacyjnych czy hemodynamiki nie musieli szukać lekarza w innych miastach – planuje starosta.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    QQ - niezalogowany 2015-03-20 22:36:53

    panie redaktorze niech pan lepiej napisze co się stanie ze szpitalem jak do końca 2016r. - szpital nie spełni tych wszystkich warunków?I KTO MA NA TEN SZPITAL PODREMONTOWANY OCHOTĘ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sasiad - niezalogowany 2015-03-24 08:14:10

    o to dobrze   zrobimy szpital  parafialny

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    anna - niezalogowany 2015-03-24 13:28:53

    co za wsiowy kawaler na tym zdjęciu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama