Reklama

Szpital połączył dwa oddziały. Okrojona ginekologia musiała niespodziewanie przerwać udzielanie świadczeń


W kontekście zmian organizacyjnych w szpitalach ginekologię często łączy się z innymi oddziałami, aby zoptymalizować koszty. Na taki krok zdecydowano się również w SP ZOZ w Przeworsku. Niestety połączenie pociągnęło za sobą problemy kadrowe, nad których rozwiązaniem placówka intensywnie pracuje.


W ramach zmiany z dniem 1 maja w przeworskim szpitalu oddział ginekologii został połączony z oddziałem urologii, tworząc jeden zwarty blok. To krok, który wzbudził zaniepokojenie pacjentek, dlatego o szczegóły połączenia oddziałów zapytaliśmy u źródła.

W imieniu organu nadzorującego dla szpitala powiatowego w Przeworsku wypowiedział się starosta przeworski Dariusz Łapa.

– Decyzja o połączeniu oddziałów została podjęta przez Radę Społeczną szpitala oraz dyrekcję placówki, ale de facto niewiele  to zmienia. Takie łączone oddziały funkcjonują w szpitalach. W przypadku przeworskiej ginekologii s......

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 84% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/05/2026 19:53
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama