W kontekście zmian organizacyjnych w szpitalach ginekologię często łączy się z innymi oddziałami, aby zoptymalizować koszty. Na taki krok zdecydowano się również w SP ZOZ w Przeworsku. Niestety połączenie pociągnęło za sobą problemy kadrowe, nad których rozwiązaniem placówka intensywnie pracuje.
W ramach zmiany z dniem 1 maja w przeworskim szpitalu oddział ginekologii został połączony z oddziałem urologii, tworząc jeden zwarty blok. To krok, który wzbudził zaniepokojenie pacjentek, dlatego o szczegóły połączenia oddziałów zapytaliśmy u źródła.
W imieniu organu nadzorującego dla szpitala powiatowego w Przeworsku wypowiedział się starosta przeworski Dariusz Łapa.
– Decyzja o połączeniu oddziałów została podjęta przez Radę Społeczną szpitala oraz dyrekcję placówki, ale de facto niewiele to zmienia. Takie łączone oddziały funkcjonują w szpitalach. W przypadku przeworskiej ginekologii s......
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 84% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze