Reklama

Szukają pamiątek po dawnej szkole

28/11/2017 09:30

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej przygotowuje wystawę o tematyce szkolnej. Jego pracownicy proszą mieszkańców regionu o przekazanie pamiątek związanych edukacją w dawnej szkole.

 – Każdy z nas chodził kiedyś do szkoły i być może gdzieś w domowych zakamarkach ma jeszcze szkolne pamiątki, jeżeli nie swoje, to rodziców albo dziadków – piszą muzealnicy.

– Stary tornister, przybory uczniowskie, kałamarz, zeszyty, podręczniki, nawet uczniowskie tarcze, czapki [paywall]lub fartuszki, a także szkolne fotografie – każdy z tych przedmiotów może być cenną pamiątką. Ponad sto lat temu przemyskie muzeum powstało między innymi dzięki darom przekazanym przez mieszkańców. Stąd też apel o udostępnienie placówce szkolnych pamiątek. Darczyńcy wpiszą się w historię, a pamiątki, fachowo zabezpieczone i pieczołowicie przechowywane, będą mogły służyć nie tylko do ekspozycji, lecz i do opracowań naukowych, które pomogą wyobrazić sobie, jak w dawnych czasach, pięćdziesiąt, sto czy więcej lat temu, wyglądała szkoła – argumentują.

Reklama

Osoby, które chcą przekazać pamiątki proszone są o kontakt pod numerem telefonu 16 679 30 42, e-mail: e.koniewicka@mnzp.pl oraz 16 679 30 05, e-mail: b.szwic@mnzp.pl


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2017-12-04 20:46:47

    Czy rysunki z okresu międzywojennego mogą być ? Mam zdjęcie autorek tych rysunków w mundurkach szkolnych z dziadkiem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama