Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej przygotowuje wystawę o tematyce szkolnej. Jego pracownicy proszą mieszkańców regionu o przekazanie pamiątek związanych edukacją w dawnej szkole.
– Każdy z nas chodził kiedyś do szkoły i być może gdzieś w domowych zakamarkach ma jeszcze szkolne pamiątki, jeżeli nie swoje, to rodziców albo dziadków – piszą muzealnicy.
– Stary tornister, przybory uczniowskie, kałamarz, zeszyty, podręczniki, nawet uczniowskie tarcze, czapki [paywall]lub fartuszki, a także szkolne fotografie – każdy z tych przedmiotów może być cenną pamiątką. Ponad sto lat temu przemyskie muzeum powstało między innymi dzięki darom przekazanym przez mieszkańców. Stąd też apel o udostępnienie placówce szkolnych pamiątek. Darczyńcy wpiszą się w historię, a pamiątki, fachowo zabezpieczone i pieczołowicie przechowywane, będą mogły służyć nie tylko do ekspozycji, lecz i do opracowań naukowych, które pomogą wyobrazić sobie, jak w dawnych czasach, pięćdziesiąt, sto czy więcej lat temu, wyglądała szkoła – argumentują.
Osoby, które chcą przekazać pamiątki proszone są o kontakt pod numerem telefonu 16 679 30 42, e-mail: e.koniewicka@mnzp.pl oraz 16 679 30 05, e-mail: b.szwic@mnzp.pl
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy rysunki z okresu międzywojennego mogą być ? Mam zdjęcie autorek tych rysunków w mundurkach szkolnych z dziadkiem.
Czy rysunki z okresu międzywojennego mogą być ? Mam zdjęcie autorek tych rysunków w mundurkach szkolnych z dziadkiem.