Luty to miesiąc dedykowany zwiększaniu świadomości onkologicznej. Wpisuje się w niego szereg inicjatyw promujących profilaktykę i zdrowy styl życia. Jedną z tych, która ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu, są Dni Profilaktyki Onkologicznej pod hasłem „Masz haka na raka?”. 7 lutego w Galerii Sanowej w Przemyślu odbyła się już 4. edycja wydarzenia. Na odwiedzających czekali eksperci dzielący się rzetelną wiedzą na temat prewencji chorób nowotworowych. Oprócz poradnictwa nie zabrakło też dodatkowych atrakcji.
Nie brakuje nam sprzymierzeńców w walce o zdrowie – zdawali się przekonywać organizatorzy wydarzenia, namawiając do skorzystania z przygotowanych punktów konsultacyjnych. Na goszczących tego dnia w galerii mieszkańców czekały fachowe darmowe porady medyczne. Udzielali ich lekarze z Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca w Przemyślu: prof. dr hab. n. med. Grzegorz Raba – ordynator Oddziału Ginekologicznego; lek. med. Oleg Soha – koordynator Oddziału Onkologicznego; lek. med. Mateusz Leśny – specjalista z Oddziału Urologicznego oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej Małgorzata Kulas.
Oprócz ważkich tematów związanych ze zdrowiem, nie zabrakło też atrakcyjnych przerywników w postaci zabawy „Zakręć się na zdrowie” czy efektownego pokazu zumby. Do włączenia się w tę formę aktywności fizycznej, która – jak wiadomo – jest naszym sprzymierzeńcem w staraniach o dobrą formę, namawiała Katarzyna Kubicka. I robiła to całkiem skutecznie. Chętni mogli też skorzystać z bezpłatnych konsultacji modowych i urodowych, oddać się w ręce masażystów, doświadczyć korzyści płynących z fachowej pielęgnacji dłoni, a najmłodsi zagospodarować czas w strefie dla dzieci. Była też naturalnie okazja do badań, w tym badania słuchu czy HCV (przesiewowy test wykrywający przeciwciała przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu C). Panie namawiano do zapoznania się z instruktażem samobadania piersi, była też sposobność do porozmawiania z przedstawicielami NFZ. Na chętnych czekała także ścianka nawiązująca do kampanii „Ja już! A Ty”, której celem było namówienie jak największej liczby osób do wykonania badań profilaktycznych. Wisienką na torcie był natomiast taneczny akcent w wykonaniu podopiecznych przemyskiej szkoły tańca Golden Dance.
Organizatorami wydarzenia, którego byliśmy patronem medialnym, byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przemyślu we współpracy z Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu oraz Wojewódzkim Szpitalem im. św. Ojca Pio w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze