W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca br., uczestnicy zajęć pozaszkolnych Miejskiego Domu Kultury w Przemyślu szukali jej widomych zwiastunów.
Kilkunastoosobowa grupa młodzieży pod opieką instruktorów wyruszyła na zorganizowany po raz pierwszy pieszy rajd. W prawie 10-kilometrową trasę wyruszyli w sobotni poranek z Prałkowiec, kierując się w stronę Wapielnicy. Wędrówka przebiegała w dużej części przez malowniczy las Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego. – Mieliśmy okazję zaobserwować zwiastuny wiosny. Pojawiły się już pierwsze kwiaty: podbiał, cebulica dwulistna, przylaszczka. Interesujące ciekawostki o tych i wielu innych napotkanych roślinach przekazała nam Elżbieta Żygała z Arboretum w Bolestraszycach. Na koniec przyszła pora na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Zapraszamy na kolejne rajdy – podsumował dyrektor przemyskiego MDK Stanisław Karszyń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
przy tak pięknej pogodzie