Reklama

Szukali wiosny na pogórzu

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca br., uczestnicy zajęć pozaszkolnych Miejskiego Domu Kultury w Przemyślu szukali jej widomych zwiastunów.

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży pod opieką instruktorów wyruszyła na zorganizowany po raz pierwszy pieszy rajd. W prawie 10-kilometrową trasę wyruszyli w sobotni poranek z Prałkowiec, kierując się w stronę Wapielnicy. Wędrówka przebiegała w dużej części przez malowniczy las Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego. – Mieliśmy okazję zaobserwować zwiastuny wiosny. Pojawiły się już pierwsze kwiaty: podbiał, cebulica dwulistna, przylaszczka. Interesujące ciekawostki o tych i wielu innych napotkanych roślinach przekazała nam Elżbieta Żygała z Arboretum w Bolestraszycach. Na koniec przyszła pora na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Zapraszamy na kolejne rajdy – podsumował dyrektor przemyskiego MDK Stanisław Karszyń.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    e - niezalogowany 2015-03-29 06:51:32

    przy tak pięknej pogodzie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama