Tarczniki w naszych domach pojawiają się często, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Pierwsze oznaki ich żerowania łatwo przeoczyć – liście zainfekowanej rośliny żółkną i opadają, następnie zostaje zahamowany jej wzrost. Nasz okaz wyraźnie marnieje. Interweniując w porę, uchronimy roślinę przed całkowitym obumarciem.
Jak się pozbyć szkodnika?
Z roślin o dość mocnych liściach i pędach tarczniki najlepiej usuwać ręcznie. W tym celu można użyć wacika lub ściereczki nasączonej roztworem wody z octem, denaturatem lub z szarym mydłem. Zabieg oczyszczania należy wykonać bardzo dokładnie, tak aby znajdujące się pod tarczkami larwy nie zostały rozprowadzone po całej roślinie. Czynność warto powtórzyć kilkukrotnie w odstępach tygodniowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze