Od 1 stycznia targowisko przy ul. Wilsona nie jest już prowadzone przez samorząd miasta. Teren trafił w prywatne ręce.
Bazar przy Wilsona od kilku lat sukcesywnie cieszył się coraz mniejszą popularnością. Ubywało tam zarówno klientów, jak i sprzedawców. Z roku na rok miasto uzyskiwało z niego coraz mniejsze przychody. Dotychczasowi[paywall] najemcy wypowiadali umowy najmu znajdujących się tam lokali. „W większości są to lokale o dużej powierzchni użytkowej, których wynajęciem nie są zainteresowani handlujący. Przyczyną tego stanu jest zły stan budynków, przeciekające dachy i niski standard pomieszczeń” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały, która zakończyła funkcjonowanie tego targowiska.
Konieczne remonty okazują się zbyt kosztowne dla miasta. Stąd decyzja o zakończeniu działalności bazaru w tym miejscu pod auspicjami samorządu. Nie oznacza to jednak końca handlu w tym miejscu. – Teren został wynajęty prywatnemu przedsiębiorcy. O ile nam wiadomo, najemca nadal będzie prowadził tam działalność handlową – mówi Agata Czereba, rzecznik urzędu miejskiego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Teraz teren zacznie żyć. Urzedasy nic nie potrafią czego efektem jest nie tylko to podupadłe miejsce ale też samo miasto. A miało powstać z kolan... Obudzić się! Z deszczu pod wodospad!
Ciekawe który cwaniaczek jest teraz włascicielem za pół darmo
ja pierdzielę ludzie nigdy nic nie osiągniecie takim myśleniem , nie patrz na kogoś tylko działaj i zarabiaj kasę tak jak ten według ciebie cwaniaczek który wyprzedził twoją myśl o lata świetlne...
Czyli dalej to dziadostwo , syf i malaria tyle że syf prywatny , ale różnica. Przecież dawne budynki po Pomonie , klubie Barcelonka , ruiny synagogi na Zasaniu i wiele innych też prywatne od lat i co widać , każdy kto ma oczy niech przejrzy , uszy niech posłucha. A konserwatorka KOT widzi jedynie w jedną stronę , jaką, ona i my mieszkańcy wiemy i widzimy co się w Przemyslu dzieje w tym zakresie . Na resztę szkoda czasu i słów.
W Przemyślu tylko dwóch Ukraińców na to stać tylko czekać jak powstanie tam Piotruś albo inny market. Teraz to my we własnym kraju będziemy pracować dla Ukraińców, brawo wy. A to tylko przez brak wiedzy naszej lokalnej władzy. Jak by tak podsumować obecne władze miasta to za Chomy było jak w Dubaju .
A bazar polonii jest taki dobry to wstyd dla miasta takie budy w centrum.
Bazar.... to bazar. Bardziej oczy krwawią jak widzę te śmieszne namioty i straganiki rozłożone pod przychodnią na Sportowej. Co to kurvva ma być? Wiesz? - wiecie czytelnicy? - o tym, że za ten rozstawiony chlew, jest pobierana tzw. opłata targowa. A pobiera ją miasto. Tak... Pan Prezio i ekipa wydała pozwolenie na ten Burdel cygański na ulicy.Bazar - tam przynajmniej jakiś porządek jest. I dużo miejsca. Dlaczego nie "Zmusić" handlarzy by te żałosne namioty ze skarpetkami i szmatami przenieśli na teren Polonii. Tam też ludzie płacą haracz dla miasta codziennie. Z tego co wiem, to budy na bazarze są własnością handlowca. Polonia do tego nic nie ma, ona zarządza tylko tym placem. Co Polonia robi z kasą - hehe Gdzie ten jebany sejf się podział z kasą z klubu przy Grunwaldzkiej???? - szlag ich wie. Ludzie tam płacą co miesiąc za taki pierdolnik 4mkw ok 400PLN. Do tego codzienna opłata targowa z której mają huja wielkiego. Kibel płatny, klienci nie chcą na mrozie mierzyć - nie dziwię się. Za prąd płacą bo mają liczniki. Parking płatny. Do tego jeZUS.Dlaczego mają stawiać eleganckie pawilony na nie swoim terenie?Dalszy komentarz zbędny...
Nie wyszło na "Parowozowni"to może sie uda na Wilsona
Tymi powiazaniami urzędowo- ukraińskimi powinno się zając ABW i CBA . Na odległość pachnie to szwindlem , zakładam ze umowa jest tak skonstruowana ze nowy dzierżawca po poczynieniu inwestycji będzie miał prawo pierwokupu. Należy natychmiast powiadomić organy ścigania żeby przyjrzały się zawartej umowie na ten teren. Działka o tej powierzchni i w tym miejscu wartuje co najmniej 2.000. 000 złoty. Zwróćcie uwagę na parking przy UM w Przemyślu który został wynajęty właścicielowi restauracji Cuda Wianki panu Andrzejowi P . Jak to jest ze parking w tym miejscu według UM w Przemyślu był deficytowy a w rękach nowego zarządzającego ma przynosić zyski . Prawda jest taka ze lokalizacja tego parkingu zawsze była trafiona i rentowna a znalezienie wolnego miejsca na nim w ciągu dnia było niemożliwe. Pytanie które warto zadać prezydentowi Bakunowi nasuwa się samo : czy na parking który użytkuje Andrzej P , został pozyskany przez niego w drodze przetargu czy tez sprawa została załatwiona w sposób budzący wątpliwości prawne. Może Przemyskie CBS lub CBA powinno zainteresować się obydwoma opisanymi tu przypadkami.
Myślę Abdrzeju M. że to co napisałeś wynika z twojej niewiedzy. Miasto nic niema wspólnego z parkingiem obok UM, a to dlatego, że nie jest to jego własność. Pytanie skieruj do właściciela terenu. Pozdrawiam!
Jeżeli nawet tak jest ze miasto nie ma bezpośredniego nic wspólnego z tym parkingiem to pośrednio na pewno tak . Mam na myśli spółki przemyskie takie jak np.: (zarząd dróg i mostów) , Przemyska Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. w Przemyślu , Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu Sp. z o.o. jak i wiele innych
Parking jest własnością kurii grekokatolickiej
Teraz teren zacznie żyć. Urzedasy nic nie potrafią czego efektem jest nie tylko to podupadłe miejsce ale też samo miasto. A miało powstać z kolan... Obudzić się! Z deszczu pod wodospad!
Ciekawe który cwaniaczek jest teraz włascicielem za pół darmo
ja pierdzielę ludzie nigdy nic nie osiągniecie takim myśleniem , nie patrz na kogoś tylko działaj i zarabiaj kasę tak jak ten według ciebie cwaniaczek który wyprzedził twoją myśl o lata świetlne...