Reklama

Technikum nr 2 w Jarosławiu – mistrzowie nowoczesnej edukacji

Technikum nr 2 im. Stefana Banacha, znajdujące się w strukturze Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, jako jedyna szkoła z Podkarpacia, znalazło się w gronie laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji.

Placówka z Jarosławia świętuje podwójny sukces. Podczas piątkowej gali jej przedstawiciele odebrali bowiem dwie statuetki. Pierwsza to Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji w kategorii „technikum lub szkoła zawodowa”. Druga – przyznana w tej samej kategorii – to wyróżnienie specjalne o nazwie Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji Szkoła Przyjazna Technologiom XXI wieku. Jarosławskie technikum konkurowało z 83 szkołami i placówkami edukacyjnymi w całej Polsce. Zostało uhonorowane wspomnianymi tytułami jako jedyna szkoła z Podkarpacia. W trzyetapowym konkursie ostatecznych zwycięzców typowała kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego dr hab. Sławomir Koziej.

Inicjatywa ma na celu promowanie i wyróżnianie placówek edukacyjnych, które wiodą prym w stosowaniu na co dzień nowych rozwiązań technologicznych, a także innowacyjnych metod i programów nauczania. Ich nauczyciele natomiast, współpracując z młodzieżą, stawiają na rozwój ich kreatywności i pasji. Warto dodać, że patronat nad realizowaną inicjatywą sprawowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Organizatorem wydarzenia było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Dialogu Edukacyjnego i Targami Kielce S.A.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama