Technikum nr 2 im. Stefana Banacha, znajdujące się w strukturze Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, jako jedyna szkoła z Podkarpacia, znalazło się w gronie laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji.
Placówka z Jarosławia świętuje podwójny sukces. Podczas piątkowej gali jej przedstawiciele odebrali bowiem dwie statuetki. Pierwsza to Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji w kategorii „technikum lub szkoła zawodowa”. Druga – przyznana w tej samej kategorii – to wyróżnienie specjalne o nazwie Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji Szkoła Przyjazna Technologiom XXI wieku. Jarosławskie technikum konkurowało z 83 szkołami i placówkami edukacyjnymi w całej Polsce. Zostało uhonorowane wspomnianymi tytułami jako jedyna szkoła z Podkarpacia. W trzyetapowym konkursie ostatecznych zwycięzców typowała kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego dr hab. Sławomir Koziej.
Inicjatywa ma na celu promowanie i wyróżnianie placówek edukacyjnych, które wiodą prym w stosowaniu na co dzień nowych rozwiązań technologicznych, a także innowacyjnych metod i programów nauczania. Ich nauczyciele natomiast, współpracując z młodzieżą, stawiają na rozwój ich kreatywności i pasji. Warto dodać, że patronat nad realizowaną inicjatywą sprawowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Organizatorem wydarzenia było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Dialogu Edukacyjnego i Targami Kielce S.A.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze