Reklama

„Terytorials” na Mont Blanc [ZDJĘCIA]


Jeden z żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot”, służący w jarosławskim batalionie obrony terytorialnej, zdobył najwyższy szczyt Europy Mont Blanc (4808 m n.p.m.), zlokalizowany na granicy Francji i Włoch, w masywie Mont Blanc w Alpach Graickich (Alpy Zachodnie). Mont Blanc należy do Korony Europy.


– Wyprawa, zakończona sukcesem, wymagała od naszego żołnierza ogromnej wytrzymałości, determinacji i przygotowania fizycznego. Wyruszył na szczyt w ramach autorskiego projektu „zdobywania najwyższych szczytów Europy”, którego celem jest promowanie postaw patriotycznych, hartu ducha oraz zdrowego stylu życia wśród żołnierzy
i społeczeństwa

– powiedział oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, niskich temperatur i silnego wiatru, „terytorials” z 20. PBOT dotarł na szczyt, wbijając tam biało-czerwoną flagę...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 74% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/11/2025 14:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama