Jeden z żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot”, służący w jarosławskim batalionie obrony terytorialnej, zdobył najwyższy szczyt Europy Mont Blanc (4808 m n.p.m.), zlokalizowany na granicy Francji i Włoch, w masywie Mont Blanc w Alpach Graickich (Alpy Zachodnie). Mont Blanc należy do Korony Europy.
– Wyprawa, zakończona sukcesem, wymagała od naszego żołnierza ogromnej wytrzymałości, determinacji i przygotowania fizycznego. Wyruszył na szczyt w ramach autorskiego projektu „zdobywania najwyższych szczytów Europy”, którego celem jest promowanie postaw patriotycznych, hartu ducha oraz zdrowego stylu życia wśród żołnierzy
i społeczeństwa
– powiedział oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.
Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, niskich temperatur i silnego wiatru, „terytorials” z 20. PBOT dotarł na szczyt, wbijając tam biało-czerwoną flagę...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 74% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze