Przez dwa tygodnie na terenie powiatu przemyskiego odbywało się szkolenie zintegrowane 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na ulicach miast i wiosek żołnierze mogli więc być bardziej widoczni niż zazwyczaj.
Poligon trwał od 1 do 14 września br.
– To ćwiczenie cykliczne, realizowane co roku. Każdy żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej raz w roku zobowiązany jest odbyć właśnie 14-dniowe tak zwane szkolenie poligonowe. Ma ono na celu podsumowanie i uporządkowanie nabytej wiedzy, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na danym etapie wojskowego rzemiosła. Dodatkowo szkolenie zintegrowane daje możliwości przeprowadzenia strzelań o zróżnicowanym stopniu trudności
– wyjaśnił rzecznik prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska[paywall].
Jak zaznaczył, zgrupowanie poligonowe pozwoli usystematyzować posiadaną wiedzę, ale też opanować nowe umiejętności. To szkolenie – poprzez działanie w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych – ma ich przygotować ich do realizacji ekstremalnych zadań. W trakcie ćwiczenia terytorialsi nie zrezygnują oczywiście z wypełniania misji obrony i wsparcia lokalnych społeczności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze