Reklama

Terytorialsi na poligonie [ZDJĘCIA]

Przez dwa tygodnie na terenie powiatu przemyskiego odbywało się szkolenie zintegrowane 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na ulicach miast i wiosek żołnierze mogli więc być bardziej widoczni niż zazwyczaj.

Poligon trwał od 1 do 14 września br.

– To ćwiczenie cykliczne, realizowane co roku. Każdy żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej raz w roku zobowiązany jest odbyć właśnie 14-dniowe tak zwane szkolenie poligonowe. Ma ono na celu podsumowanie i uporządkowanie nabytej wiedzy, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na danym etapie wojskowego rzemiosła. Dodatkowo szkolenie zintegrowane daje możliwości przeprowadzenia strzelań o zróżnicowanym stopniu trudności

– wyjaśnił rzecznik prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska[paywall].

Reklama

Jak zaznaczył, zgrupowanie poligonowe pozwoli usystematyzować posiadaną wiedzę, ale też opanować nowe umiejętności. To szkolenie – poprzez działanie w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych – ma ich przygotować ich do realizacji ekstremalnych zadań. W trakcie ćwiczenia terytorialsi nie zrezygnują oczywiście z wypełniania misji obrony i wsparcia lokalnych społeczności.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/09/2024 11:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama