Pierwszą w Polsce, wybudowaną nakładem blisko 2 milionów złotych strzelnicę z tzw. programu MON, otwierano hucznie i w asyście znamienitych gości. Nieco ponad miesiąc później okazało się, że nie będzie wykorzystywana przez wojsko. Przynajmniej na razie.
Na uroczystym otwarciu strzelnicy, ochrzczonej wdzięcznym imieniem „Anna”, obecni byli szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, posłanka na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, wójt gminy Pawłosiów Mariusz Reń oraz przedstawiciele władz wojskowych. Nikt nie krył wówczas entuzjazmu, wszak to obiekt w Maleniskach miał przetrzeć szlaki całemu ogólnopolskiemu programowi budowy strzelnic w każdym powiecie. Entuzjazm nieco opadł, bo – jak się ostatnio dowiedzieliśmy – strzelnicy nie będą użytkować ci, którym obiekt miał służyć w pierwszej kolejności, a więc żołnierze Wojsk Ochrony Terytorialnej.[paywall]
O weryfikację tej informacji poprosiliśmy por. Witolda Surę, rzecznika prasowego 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. – Sztab Generalny Wojska Polskiego podjął decyzję o przeprowadzeniu audytu strzelnic cywilnych – wyjaśnia por. Witolda Sura. – Dopóki audyt nie zostanie przeprowadzony, dopóty sztab nie wyda decyzji dotyczących użytkowania ich przez wojsko – dodaje. Oznacza to, że żadna wiążąca decyzja nie zapadła, a wstrzymanie ćwiczeń wojskowych na tym obiekcie ma na razie charakter tymczasowy. Oczywiście nie można wykluczyć, że MON z programu budowy strzelnic chce się w ten sposób wycofać, ale to tylko dywagacje. Jak się dowiedziliśmy od por. W. Sury, podobne audyty przeprowadzane są na strzelnicach cywilnych na terenie całego kraju. Objęte są nimi także strzelnice w Łańcucie czy Borze koło Głogowa Małopolskiego. Rzecznik prasowy podkarpackich terytorialsów nie chce o niczym przesądzać, rozmowę kończy jednak optymistycznym: – Jestem dobrej myśli.
Warto podkreślić, że wyłączenie strzelnicy z działań szkoleniowych wojska bynajmniej nie oznacza jej zamknięcia, nawet jeśli zapadną jakieś definitywne rozstrzygnięcia w Sztabie Generalnym. Ze strzelnicy mogą normalnie korzystać osoby prywatne czy członkowie związków strzeleckich. Starostwo przypomina, że będzie także służyć okolicznym szkołom średnim. W wielu z nich klasy mundurowe cieszą się sporym zainteresowaniem i to właśnie ich uczniowie mogą się stać głównymi użytkownikami strzelnicy „Anna” w gminie Pawłosiów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Taką strzelnicę na kapiszony też sobie wybuduje.A pompa będzie większa.Prawdopodobnie jej najdroższym elementem będzie tarcza.Taka z drukareczki za 25 groszy.Zaproszę swoich przyjaciół też o ciekawych ksywach.Może też tego dnia też się odpowiednio tytułować np panie ministrze,panie generale,panie wojewodo itp.Oczywiście uroczyste otwarcie z żarciem z grilla popijanego pepsi.
Anna kolejny blamaż to most w Jarosławiu. Trzy lata blokuje pieniądze na budowę mostu a teraz robi szopki. Mamy dość oszukiwania ludzi....
Cała Europa na was leje PISoBOLSZEWICKE jełopy,oszuści i złodzieje he he.
Kpina.Czy tak wygląda strzelnica? Gdzie są winni .dlaczego starosta zapłacił za taką fuszerkę ,gdzie jest Anna..
Cała Polska popiera PiS tylko targowica ujada najgłośniej Brawo PiS nie przejmować się ujadaniem tego marginesu
Europejczyk się znalazł, po pół wieku życia za drutem kolczasty z wojakiem strzelającym w plecy każdemu chcącemu opuścić tą "sielankę" i paszportem zdeponowanym na bezpiece.
To już nikt nie będzie leżał na Annie i strzelał?
Taką strzelnicę na kapiszony też sobie wybuduje.A pompa będzie większa.Prawdopodobnie jej najdroższym elementem będzie tarcza.Taka z drukareczki za 25 groszy.Zaproszę swoich przyjaciół też o ciekawych ksywach.Może też tego dnia też się odpowiednio tytułować np panie ministrze,panie generale,panie wojewodo itp.Oczywiście uroczyste otwarcie z żarciem z grilla popijanego pepsi.
Anna kolejny blamaż to most w Jarosławiu. Trzy lata blokuje pieniądze na budowę mostu a teraz robi szopki. Mamy dość oszukiwania ludzi....
moźna iść na ukraine trenować