Reklama

Terytorialsi w Pawłosiowie strzelać nie będą?

23/06/2018 11:00

Pierwszą w Polsce, wybudowaną nakładem blisko 2 milionów złotych strzelnicę z tzw. programu MON, otwierano hucznie i w asyście znamienitych gości. Nieco ponad miesiąc później okazało się, że nie będzie wykorzystywana przez wojsko. Przynajmniej na razie.

Na uroczystym otwarciu strzelnicy, ochrzczonej wdzięcznym imieniem „Anna”, obecni byli szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów  Michał Dworczyk, posłanka na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, wójt gminy Pawłosiów Mariusz Reń oraz przedstawiciele władz wojskowych. Nikt nie krył wówczas entuzjazmu, wszak to obiekt w Maleniskach miał przetrzeć szlaki całemu ogólnopolskiemu programowi budowy strzelnic w każdym powiecie. Entuzjazm nieco opadł, bo – jak się ostatnio dowiedzieliśmy – strzelnicy nie będą użytkować ci, którym obiekt miał służyć w pierwszej kolejności, a więc żołnierze Wojsk Ochrony Terytorialnej.[paywall]

O weryfikację tej informacji poprosiliśmy por. Witolda Surę, rzecznika prasowego 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. – Sztab Generalny Wojska Polskiego podjął decyzję o przeprowadzeniu audytu strzelnic cywilnych – wyjaśnia por. Witolda Sura. – Dopóki audyt nie zostanie przeprowadzony, dopóty sztab nie wyda decyzji dotyczących użytkowania ich przez wojsko – dodaje. Oznacza to, że żadna wiążąca decyzja nie zapadła, a wstrzymanie ćwiczeń wojskowych na tym obiekcie ma na razie charakter tymczasowy. Oczywiście nie można wykluczyć, że MON z programu budowy strzelnic chce się w ten sposób wycofać, ale to tylko dywagacje.  Jak się dowiedziliśmy od por. W. Sury, podobne audyty przeprowadzane są na strzelnicach cywilnych na terenie całego kraju. Objęte są nimi także strzelnice w Łańcucie czy Borze koło Głogowa Małopolskiego. Rzecznik prasowy podkarpackich terytorialsów nie chce o niczym przesądzać, rozmowę kończy jednak optymistycznym: – Jestem dobrej myśli.

Reklama

Warto podkreślić, że wyłączenie strzelnicy z działań szkoleniowych wojska bynajmniej nie oznacza jej zamknięcia, nawet jeśli zapadną jakieś definitywne rozstrzygnięcia w Sztabie Generalnym. Ze strzelnicy mogą normalnie korzystać osoby prywatne czy członkowie związków strzeleckich. Starostwo przypomina, że będzie także służyć okolicznym szkołom średnim. W wielu z nich klasy mundurowe cieszą się sporym zainteresowaniem i to właśnie ich uczniowie  mogą się stać głównymi użytkownikami strzelnicy „Anna” w gminie Pawłosiów.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz. - niezalogowany 2018-06-19 14:17:06

    Taką strzelnicę na kapiszony też sobie wybuduje.A pompa będzie większa.Prawdopodobnie jej najdroższym elementem będzie tarcza.Taka z  drukareczki  za 25 groszy.Zaproszę swoich przyjaciół też o ciekawych ksywach.Może też tego dnia też się odpowiednio tytułować np panie ministrze,panie generale,panie wojewodo itp.Oczywiście uroczyste otwarcie  z żarciem z grilla popijanego pepsi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Miron - niezalogowany 2018-06-23 12:12:09

    Anna  kolejny blamaż to most w Jarosławiu. Trzy lata blokuje pieniądze na budowę mostu a teraz robi szopki. Mamy dość  oszukiwania ludzi....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    blisko - niezalogowany 2018-06-23 13:43:46

    moźna iść na ukraine trenować

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama