Reklama

Tesco do likwidacji. Kilkadziesiąt osób straci prace

To efekt decyzji szefostwa sieci o zamknięciu 18 punktów na terenie całego kraju. Kilkadziesiąt osób pracujących w supermarkecie Tesco w Lubaczowie, przy ulicy abpa Baziaka, niebawem straci pracę.

To nie pierwsza tego typu decyzja Tesco Polska. W 2015 i 2016 r. znikło[paywall] kilkanaście sklepów, w drugim półroczu ub.r. sieć zlikwidowała kolejnych 12 placówek. Obecnie Tesco prowadzi w Polsce ponad 400 sklepów, w których zatrudnionych jest 23 tys. 908 pracowników.

Niedawno zapadła decyzja o zamknięciu kolejnych 18 punktów, wśród nich supermarketu w Lubaczowie przy ul. abpa  Baziaka. – Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa, ale czasami konieczna – powiedział Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska. Sklepy sieci Tesco zlikwidowane zostaną także m.in. w: Rydułtowych, Skoczowie, Garwolinie, Oświęcimu, Knurowie, Świdnicy, Dębicy czy Stalowej Woli.

Większość z nich funkcjonować będzie do końca lutego br. Jak poinformował wspomniany M. Behan, powodem są generowane przez te placówki straty.

Reklama

Jak podali związkowcy z „Solidarności” tej sieci sklepów, pracę łącznie ma stracić nawet 600 osób, a zwolnienia obejmą następujące grupy zawodowe: stanowiska podstawowe – maksymalnie 367 osób, stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami – maksymalnie 233 osoby. Szefostwo Tesco Polska zapewniło, że postara się jak największej liczbie pracowników z zamykanych sklepów zaoferować pracę w pobliskich placówkach. Czy tak się stanie, czas pokaże.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-02-08 18:16:09

    Wstajemy z kolan a to jest najważniejsze  w PISoBOLSZEWICKIM korycie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2018-02-08 18:50:58

    Może nie powinni likwidować całe sklepy, tylko konkretne działy, przede wszystkim mięsne, tak jak ma to już miejsce na Wyspach.KONIEC Z DZIAŁAMI MIĘSNYMI. TESCO REZYGNUJE - MONEY.PLPs. Pozytywne wiadomości - Zmiany na Ziemi odbywają się na naszych oczach!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2018-02-09 05:44:58

    Takie dziady jak ty, zawsze będą żyć na kolanach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości