Ofert w przetargu na budowę kompleksu basenów w Przemyślu było pięć. 11 maja br. doszło do ich otwarcia. Najtańsza opiewała na 68 mln 200 tys. zł, najdroższa – na 111 mln 315 tys. zł. Miasto na tę inwestycję zamierza przeznaczyć 75 mln zł brutto, więc oferta firmy „Texom” – na łączną kwotę 73 mln 970 tys. 193 zł – wpasowała się znakomicie. To właśnie spółka z Krakowa w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zrealizuje to przedsięwzięcie.
Przypomnijmy, że najdroższą ofertę, bo na kwotę 111 mln 315 tys. zł, złożyła spółka „Karpat-Bud” z Głogowa Małopolskiego. Kolejne pod względem wysokości: spółka MTM Budownictwo z Tarnowa (87 mln 860 tys. zł), Erbud SA z Warszawy (82 mln 194 tys. 258 zł), spółka Texom z Krakowa (73 mln 970 tys. 193 zł) oraz spółka SB Complex z Rzeszowa (68 mln 200 tys. zł)[paywall].
„Kolejny krok w stronę budowy basenu zrobiony. Dokonaliśmy otwarcia złożonych ofert na budowę basenu (...). Dwie oferty mieszczą się w zaplanowanym budżecie, a więc przechodzimy do oceny ofert pod względem zgodności z przetargiem i czekamy na podpisanie umowy. To naprawdę przedostatni krok i być może już za kilka miesięcy wszyscy będziemy obserwować rosnący na naszych oczach wymarzony basen. Teraz po cichutku zaczynamy myśleć o hali widowiskowo-sportowej. Łapiemy oddech (albo i nie) i działamy dalej” – napisał na swoim profilu prezydent miasta Wojciech Bakun.
Miasto na to wymarzone przez wielu przedsięwzięcie ma już 30 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Wybrana oferta sprawia, że do szczęścia brakuje ok. 44 mln zł.
Kompleks basenów na powstać przy ul. Sanockiej. Składać się będzie z budynku basenu wewnętrznego z optymalnie wyposażonym zapleczem szatniowo-sanitarno-socjalnym (w nim m.in.: 25-metrowy basen pływacki z 10 torami i trybuną na 80 miejsc; basen do nauki pływania i aqua aerobiku 12,5 m na 10 m; basen rekreacyjny w atrakcjami, jak masaże wodne, kaskady, ślizgawki, rwąca rzeka, kurtyna wodna; brodzik dla dzieci z atrakcjami; dwie zjeżdżalnie oraz trzy jacuzzi oraz basenów zewnętrznych (m.in.: brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, dwa baseny rekreacyjne z atrakcjami – masaże podwodne, dwie zjeżdżalnie, kaskady wodne, gejzery), otoczonych terenem (plażą) do leżakowania.
Co ciekawe, to nie pierwsza i zapewne nie ostatnia inwestycja realizowana przez firmę „Texom” z Krakowa w naszym regionie. W zeszłym roku spółka oddała do użytku basen w Lubaczowie. Wygrała także przetargi na budowę kompleksów basenów w Birczy i Fredropolu. W tej drugiej miejscowości prace budowlane rozpoczną się jeszcze w te wakacje. Krakowska firma, na bazie „bunkra” na przemyskim stoku narciarskim, stworzy także piękny budynek pod nazwą Centrum Dowodzenia „Twierdza Przemyśl” za 9 mln 211 tys. 793 zł. Obiekt powstanie w ramach projektu „Razem Zmieniamy Przemyśl”, a miasto otrzymało potężny zastrzyk gotówki z tzw. funduszy norweskich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy będzie się nam ta inwestycja odbijać czkawką jak wyciąg narciarski? Pożyjemy ,zobaczymy. Brakuje mi w tym artykule informacji ile miasto spłaciło zadłużenia przez 4 lata i ile zaciągnęło nowych kredytów, jaki jest stan zadłużenia na koniec czerwca br.Baseny to niewątpliwie wyborcza inwestycja, czy wpłynie na ponowny wybór prezydenta Bakuna? Możliwe, wszystko zależy od kontrkandydatów. Jeśli nie to z problemem będzie się borykać wybrany prezydent z mam nadzieję nową rada miasta. Może ta lekcja dała przemyślanom coś do myślenia.
Czy będzie się nam ta inwestycja odbijać czkawką jak wyciąg narciarski? Pożyjemy ,zobaczymy. Brakuje mi w tym artykule informacji ile miasto spłaciło zadłużenia przez 4 lata i ile zaciągnęło nowych kredytów, jaki jest stan zadłużenia na koniec czerwca br.Baseny to niewątpliwie wyborcza inwestycja, czy wpłynie na ponowny wybór prezydenta Bakuna? Możliwe, wszystko zależy od kontrkandydatów. Jeśli nie to z problemem będzie się borykać wybrany prezydent z mam nadzieję nową rada miasta. Może ta lekcja dała przemyślanom coś do myślenia.