Reklama

To nie my. To oni...

Chyba odsapnął. Pozbył się presji i stresu. Pewnie gdzieś odpoczywa. Może gdzieś na sztruksiku na alpejskich trasach narciarskich. A może w mroźnych, ulubionych Bieszczadach.

Opuszczając najważniejszy gabinet w budynku magistratu i gratulując swojemu następcy, Robert Choma powiedział: „(...). Kto by nie wygrał, podwyżki będą i nowy prezydent musi sobie z tego zdawać sprawę. Nie może także zrzucać odpowiedzialności na poprzednią ekipę. Musi znaleźć receptę, jak minimalizować skutki. A jeśli ma sposób, aby tego uniknąć, życzę powodzenia”.

Chyba każdy lubi bajki. Jedne są mniej, drugie bardziej pouczające. Wiele z nich zawiera morał. Wydarzenia ostatnich dni przypomniały mi jedną, Ignacego Krasickiego. Krótką  niczym fraszka. Być może przez rozbudzanie lokalnego patriotyzmu, wszak autor Dewotki przyszedł na świat w Dubiecku. Owej dewotce, która się modliła, służebnica czymś przewiniła. Gniewnie spojrzała na dziewczynę. Wypowiadając finalne słowa pacierza „...i odpuść nam winy, jako my odpuszczamy”, zaczęła ją bić bez litości. „Uchowaj, Panie Boże, od takiej pobożności!” – rzecze Krasicki w puencie.

Reklama

Cztery lata temu w kampanii wyborczej słyszałem, że... „uchowaj, Boże, od podwyżek...”. Jaka była jedna z pierwszych decyzji koalicji Prawo i Sprawiedliwość – Regia Civitas? Drastyczna podwyżka podatku od nieruchomości. Opozycja, czyli Platforma Obywatelska, była zbulwersowana. Kilka tygodni temu w kampanii wyborczej słyszałem, że wszystko, byle nie podwyżki! Jaka była jedna z pierwszych decyzji koalicji Kukiz’15 – Koalicja Obywatelska? Drastyczna podwyżka opłat za wywóz odpadów komunalnych. Opozycja, czyli Prawo i Sprawiedliwość, Regia Civitas i Sojusz Lewicy Demokratycznej, była zbulwersowana.

– Patrzcie! To nie my. To oni! – mówili cztery lata temu, mówią i dzisiaj. Pytanie tylko, dlaczego kosztem zaufania mieszkańców nadsańskiego grodu?

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    fry - niezalogowany 2018-12-13 08:20:46

    Przemyśl jest ogromnie zadłużony

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-12-13 08:51:43

    Wystarczy konstruktorów i pomysłodawców podwyżek zwyczajnie zwolnic lub przenieść na dużo niższe stanowiska.Tak robił Adenauer i później miał już do czynienia tylko z naprawdę uzasadnionymi podwyżkami dokładnie przemyślanymi i mocno popartymi argumentami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xx - niezalogowany 2018-12-13 11:49:56

    Andrzej Zapałowski PISZE!!!!! Dotyczy Przemyśla Skleroza polityczna poraża. Dwa dni temu publikowałem dane dotyczące zadłużenia Miasta Przemyśla. Dostaliśmy w spadku po poprzedniej radzie nie tylko wymuszoną podwyżkę śmieci, 150 mln długu ale jeszcze ich budżet. Dzisiaj się okazało, że w budżecie na 2019 rok brakuje 9 mln - tylko na oświatę. Zobaczymy co będzie dalej. Na razie autorzy tych sukcesów głosują przeciw swoim sukcesom i robią z ludzi głupców. Zapewniam, ze o wszystkim będę informował mieszkańców.Dla przypomnienia (na razie bardzo delikatnie)VII Kadencja Rady Miejskiej w Przemyślu - 2014-2018Prezydium Rady MiejskiejBogusław Zaleszczyk - Przewodniczący Rady MiejskiejRobert Bal - Wiceprzewodniczący Rady MiejskiejAdam Łoziński - Wiceprzewodniczący Rady MiejskiejJanusz Zapotocki - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama