Chyba odsapnął. Pozbył się presji i stresu. Pewnie gdzieś odpoczywa. Może gdzieś na sztruksiku na alpejskich trasach narciarskich. A może w mroźnych, ulubionych Bieszczadach.
Opuszczając najważniejszy gabinet w budynku magistratu i gratulując swojemu następcy, Robert Choma powiedział: „(...). Kto by nie wygrał, podwyżki będą i nowy prezydent musi sobie z tego zdawać sprawę. Nie może także zrzucać odpowiedzialności na poprzednią ekipę. Musi znaleźć receptę, jak minimalizować skutki. A jeśli ma sposób, aby tego uniknąć, życzę powodzenia”.
Chyba każdy lubi bajki. Jedne są mniej, drugie bardziej pouczające. Wiele z nich zawiera morał. Wydarzenia ostatnich dni przypomniały mi jedną, Ignacego Krasickiego. Krótką niczym fraszka. Być może przez rozbudzanie lokalnego patriotyzmu, wszak autor Dewotki przyszedł na świat w Dubiecku. Owej dewotce, która się modliła, służebnica czymś przewiniła. Gniewnie spojrzała na dziewczynę. Wypowiadając finalne słowa pacierza „...i odpuść nam winy, jako my odpuszczamy”, zaczęła ją bić bez litości. „Uchowaj, Panie Boże, od takiej pobożności!” – rzecze Krasicki w puencie.
Cztery lata temu w kampanii wyborczej słyszałem, że... „uchowaj, Boże, od podwyżek...”. Jaka była jedna z pierwszych decyzji koalicji Prawo i Sprawiedliwość – Regia Civitas? Drastyczna podwyżka podatku od nieruchomości. Opozycja, czyli Platforma Obywatelska, była zbulwersowana. Kilka tygodni temu w kampanii wyborczej słyszałem, że wszystko, byle nie podwyżki! Jaka była jedna z pierwszych decyzji koalicji Kukiz’15 – Koalicja Obywatelska? Drastyczna podwyżka opłat za wywóz odpadów komunalnych. Opozycja, czyli Prawo i Sprawiedliwość, Regia Civitas i Sojusz Lewicy Demokratycznej, była zbulwersowana.
– Patrzcie! To nie my. To oni! – mówili cztery lata temu, mówią i dzisiaj. Pytanie tylko, dlaczego kosztem zaufania mieszkańców nadsańskiego grodu?
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wystarczy konstruktorów i pomysłodawców podwyżek zwyczajnie zwolnic lub przenieść na dużo niższe stanowiska.Tak robił Adenauer i później miał już do czynienia tylko z naprawdę uzasadnionymi podwyżkami dokładnie przemyślanymi i mocno popartymi argumentami.
Andrzej Zapałowski PISZE!!!!! Dotyczy Przemyśla Skleroza polityczna poraża. Dwa dni temu publikowałem dane dotyczące zadłużenia Miasta Przemyśla. Dostaliśmy w spadku po poprzedniej radzie nie tylko wymuszoną podwyżkę śmieci, 150 mln długu ale jeszcze ich budżet. Dzisiaj się okazało, że w budżecie na 2019 rok brakuje 9 mln - tylko na oświatę. Zobaczymy co będzie dalej. Na razie autorzy tych sukcesów głosują przeciw swoim sukcesom i robią z ludzi głupców. Zapewniam, ze o wszystkim będę informował mieszkańców.Dla przypomnienia (na razie bardzo delikatnie)VII Kadencja Rady Miejskiej w Przemyślu - 2014-2018Prezydium Rady MiejskiejBogusław Zaleszczyk - Przewodniczący Rady MiejskiejRobert Bal - Wiceprzewodniczący Rady MiejskiejAdam Łoziński - Wiceprzewodniczący Rady MiejskiejJanusz Zapotocki - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej
śmieciowe w górę, a jak tam się ma BUDŻET na przyszły rok?! DLACZEGO NA OŚWIATĘ JUŻ BRAKUJE PONAD 9 MILIONÓW ZŁOTYCH! DLA NAUCZYCIELI BRAKUJE 9 MILIONÓW ZŁOTYCH!!! KU....RWA GDZIE SIĘ PODZIAŁY JUŻ PIENIĄDZE?? PANIE CHOMA PRZED SĄ!
Pan Redaktor ...to niby kuma , ale jakby nie czaił.Rząd podniósł ceny ustawowo na śmieci, to logiczne ,że samorządy też. Niestety choćby się chciało nawet , przesunąć jakieś pieniądze na śmiecie w budżecie aby nie podnosić ich ceny...to nie wolno.....bo ustawa zabrania.Proszę podać jaki samorząd nie podniesie cen za wywóz śmieci.Bo z artykułu wynika ,że to tylko Prezydent Przemyśla podnosi ceny.Pan Choma w wywiadzie dla Was mówił ,że Przemyśl ma nadwyżki budżetowe. To proszę wyjaśnić dlaczego 9 milionów już w tej chwili brakuje na oświatę? Czekamy....
"Tońcio "- teksty trzeba czytać ze zrozumieniem .W tym felietonie istotna była puenta cyt" – Patrzcie! To nie my. To oni! – mówili cztery lata temu, mówią i dzisiaj."Panie Redaktorze - jak zwykle celne spostrzeżenie.
do ,, gość,, morał z Twojego wpisu taki...nie zażywaj tabaki. Ewidentnie Ci szkodzi....,,gdzie jesteś mój ulubiony prezydencie..?
W Przemyślu - śmieci 30% w górę - na forach hejt.Przecież każdy myślał, że p. Bakun w miesiąc za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieni ropuchę w księcia.Szanowni Państwo w Gminie Żurawica nowy wójt (czyt. pis) podniósł śmieci 100 % !!!!!!!!!!!!!!!Co wy na to ?Teraz okazuje się, że mieszkańcy gminy będą płacić więcej niż w Przemyślu.Dotychczas płacono: 7,5 zł per osoba za segregowane i 15 zł za niesegregowane, a teraz 15 zł i 30 zł za osobę.Brawo pis
Chcieli pisiora to go mają,"mierny,bierny,ale wierny",z reguły tak jest w tej partii....i dobrze im tak,popłacą,to nast. razem się stukną w łepetynę,zanim krzyżyk postawią...
Podwyższenie podatku od nieruchomości komercyjnych to bardzo krótkowzroczna polityka włodarzy,to zarzynanie łowieczki,zanim jeszcze wkroczyła do stajni...żadna mądra nie wejdzie...
Piszesz bardzo mądrze ...ale ale zbyt wieje beznadzieją.Po pierwsze można zlikwidować Straż Miejską/ ile to kasy?/ Państwo czyli policja ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Na to płacimy podatki. Po drugie trzeba wypuścić obligacje miejskie i zrolować dług. Oprocentowanie obecnie jest tak niewysokie ,że można dać np zarobić mieszkańcom którzy je kupią..Należy połączyć wydziały w UM , znajdując oszczędności.Przyjmując do pracy w spółkach miejskich , dać szansę młodym mieszkańcom Przemyśla.I skończcie z jednym mitem. ..Powstrzymać wyjazdy młodych z Przemyśla,,Nie da się , Mają za duży potencjał , aspiracje , są wykształceni.Należy stworzyć program preferencyjny , aby osiedlanie w Przemyślu było atrakcyjne dla młodych z okolicy. Głowa do góry ......
Co zrobić żeby poprawić sytuację miasta?
Przemyśl jest ogromnie zadłużony
Wystarczy konstruktorów i pomysłodawców podwyżek zwyczajnie zwolnic lub przenieść na dużo niższe stanowiska.Tak robił Adenauer i później miał już do czynienia tylko z naprawdę uzasadnionymi podwyżkami dokładnie przemyślanymi i mocno popartymi argumentami.
Andrzej Zapałowski PISZE!!!!! Dotyczy Przemyśla Skleroza polityczna poraża. Dwa dni temu publikowałem dane dotyczące zadłużenia Miasta Przemyśla. Dostaliśmy w spadku po poprzedniej radzie nie tylko wymuszoną podwyżkę śmieci, 150 mln długu ale jeszcze ich budżet. Dzisiaj się okazało, że w budżecie na 2019 rok brakuje 9 mln - tylko na oświatę. Zobaczymy co będzie dalej. Na razie autorzy tych sukcesów głosują przeciw swoim sukcesom i robią z ludzi głupców. Zapewniam, ze o wszystkim będę informował mieszkańców.Dla przypomnienia (na razie bardzo delikatnie)VII Kadencja Rady Miejskiej w Przemyślu - 2014-2018Prezydium Rady MiejskiejBogusław Zaleszczyk - Przewodniczący Rady MiejskiejRobert Bal - Wiceprzewodniczący Rady MiejskiejAdam Łoziński - Wiceprzewodniczący Rady MiejskiejJanusz Zapotocki - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej