Reklama

Tomasz Jastrząbek z Przemyśla mistrzem Europy! [ZDJĘCIA]

Tomasz Jastrząbek z Przemyśla, pochodzący z Duńkowiczek (gmina Orły) zdobył tytuł mistrza Europy Semi-Auto Open podczas Długodystansowych Mistrzostw Europy, które odbyły się na początku września br. w Drawsku Pomorskim.

– Od najmłodszych lat interesowałem się strzelectwem. Mój tato strzelał z karabinu pneumatycznego, również z sukcesami. Już jako kilkulatek podpatrywałem różne techniki strzelań. Jak niejeden nastolatek oglądałem filmy typu „Snajper” i zawsze robiło na mnie ogromne wrażenie trafianie w cel z dużych odległości, mimo niesprzyjającego wiatru oraz warunków atmosferycznych – powiedział T. Jastrząbek[paywall].

Marzenia się spełniły... Został pierwszą osobą z Podkarpacia, która zdobyła tytuł mistrza Europy Semi-Auto Open w strzelectwie długodystansowym. – To ogromne osiągnięcie, biorąc pod uwagę jak trudne jest opanowanie balistyki pocisku oraz czytanie wiatru podczas strzelania na dystansach 300, 600 i 800 metrów – dodał. A właśnie na tych dystansach zostały rozegrane mistrzostwa Europy.

Reklama

– Jakiś czas temu postanowiłem zgłębić tajniki balistyczne, czytanie wiatru, posługiwanie się paralaksą. Jaki wpływ na lot pocisku ma derywacja (kąt znoszenia – przyp. aut.), efekt Coriolisa, warunki atmosferyczne oraz wiele innych zmiennych – wyliczył T. Jastrząbek.

Bez dwóch zdań: strzelectwo długodystansowe to ogromnie trudna dyscyplina sportu. A, jak wiadomo, w szeroko rozumianym strzelectwie nie ma miejsca na błędy...

Gratulujemy!
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama