Tomasz Jastrząbek z Przemyśla, pochodzący z Duńkowiczek (gmina Orły) zdobył tytuł mistrza Europy Semi-Auto Open podczas Długodystansowych Mistrzostw Europy, które odbyły się na początku września br. w Drawsku Pomorskim.
– Od najmłodszych lat interesowałem się strzelectwem. Mój tato strzelał z karabinu pneumatycznego, również z sukcesami. Już jako kilkulatek podpatrywałem różne techniki strzelań. Jak niejeden nastolatek oglądałem filmy typu „Snajper” i zawsze robiło na mnie ogromne wrażenie trafianie w cel z dużych odległości, mimo niesprzyjającego wiatru oraz warunków atmosferycznych – powiedział T. Jastrząbek[paywall].
Marzenia się spełniły... Został pierwszą osobą z Podkarpacia, która zdobyła tytuł mistrza Europy Semi-Auto Open w strzelectwie długodystansowym. – To ogromne osiągnięcie, biorąc pod uwagę jak trudne jest opanowanie balistyki pocisku oraz czytanie wiatru podczas strzelania na dystansach 300, 600 i 800 metrów – dodał. A właśnie na tych dystansach zostały rozegrane mistrzostwa Europy.
– Jakiś czas temu postanowiłem zgłębić tajniki balistyczne, czytanie wiatru, posługiwanie się paralaksą. Jaki wpływ na lot pocisku ma derywacja (kąt znoszenia – przyp. aut.), efekt Coriolisa, warunki atmosferyczne oraz wiele innych zmiennych – wyliczył T. Jastrząbek.
Bez dwóch zdań: strzelectwo długodystansowe to ogromnie trudna dyscyplina sportu. A, jak wiadomo, w szeroko rozumianym strzelectwie nie ma miejsca na błędy...
Gratulujemy!Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze