Tradycyjne kartki świąteczne z życzeniami, dostarczane przez listonoszy, odchodzą powoli do lamusa, a kto wie, czy nie są już historią. Dominują życzenia przekazywane przede wszystkim drogą elektroniczną.
Okres świąteczno-noworoczny to czas, kiedy można powspominać, jak to drzewiej bywało. Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich dysponuje pięknymi zbiorami takich pocztówek, zarówno z okresu świąt bożonarodzeniowych, jak i wielkanocnych. Wiele pochodzi z okresu sprzed dwóch XX-wiecznych wojen światowych.
– Co istotne, zachowały się również treści na nich wypisywane. Wiele z nich to krótkie, ale ciepłe życzenia. Są jednak i takie, które mówią o tym, co ciekawego słychać w życiu nadawcy – powiedział dyrektor muzeum Łukasz Zagrobelny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To prawda. To piekna tradycja.Az zal.Ale to zalezy od nas czy umrze czy ja podtrzymamy.
7 lat temu znaczek na kartkę kosztował 1,60 zł, a dzisiaj 3,30. Przy liczbie np. 20 kartek (które też nie kosztują złotówkę) powstaje kwota, która dla niektórych nie jest mała.
Thanks for sharing the information.<a href="https://igarageband.org/"> GarageBand </a>
To prawda. To piekna tradycja.Az zal.Ale to zalezy od nas czy umrze czy ja podtrzymamy.
7 lat temu znaczek na kartkę kosztował 1,60 zł, a dzisiaj 3,30. Przy liczbie np. 20 kartek (które też nie kosztują złotówkę) powstaje kwota, która dla niektórych nie jest mała.
Thanks for sharing the information.<a href="https://igarageband.org/"> GarageBand </a>