Zgodnie z tradycją w połowie stycznia odbyło się spotkanie noworoczne w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku.
Gospodarzem spotkania był starosta przeworski Zbigniew Kiszka. Uczestniczyli w nim duchowni, samorządowcy instytucji państwowych i samorządowych oraz organizacji działających na terenie powiatu.
W swoim wystąpieniu Z. Kiszka podziękował wszystkim za współpracę w 2017 r. Tym, którzy dbali o zdrowie, bezpieczeństwo, lepsze życie mieszkańców powiatu przeworskiego, życząc równocześnie lepszego nowego roku. Modlitwie przewodniczył ksiądz dziekan Zenon Ruchlewicz, a po niej uczestnicy spotkania, dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie noworoczne życzenia.
Podtrzymując piękną tradycję młodzież z klas I i II Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku przygotowała jasełka, czyli teatralne przedstawienie biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa Chrystusa, przeplatane kolędami i pastorałkami. Wystrój sali oraz poczęstunek przygotowali uczniowie klas gastronomicznych z Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku, Zespołu Szkół w Zarzeczu oraz Zespołu Szkół w Kańczudze pod nadzorem opiekunów z poszczególnych szkół.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze