Reklama

Transgraniczne centrum obsługi coraz bliżej

Ok. 30 mln zł kosztować będzie budowa transgranicznego centrum obsługi przedsiębiorców, które powstanie w podprzemyskich Krównikach. Być może będą nowe miejsca pracy.

Pomysł na realizację inwestycji narodził się w Przemyślu. Budowa centrum, które będzie także nową siedzibą Oddziału Celnego w Przemyślu, umożliwi dokonywanie odpraw celnych, zapewni całodobową obsługę elektronicznych zgłoszeń celnych oraz karnetów TIR i ATA, a także obsługę firm zlokalizowanych w strefach ekonomicznych i okolicznych operatorów logistycznych[paywall]. – Dzięki temu stworzone zostaną optymalne warunki kompleksowej obsługi przedsiębiorców, dokonujących obrotu towarowego z zagranicą oraz zapewnienie odpowiedniego zaplecza dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (KAS) – dopowiedziała rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, starszy rachmistrz Edyta Chabowska.

Milowym krokiem w powstaniu inwestycji było podpisanie 15 maja br. umowy z wybranym w przetargu wykonawcą. Umowa dotyczy opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz ustaleniem warunków sprawowania nadzoru autorskiego dla tej inwestycji. Umowę parafowali dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie komisarz Grzegorz Skowronek oraz prezes zarządu Zespołu Projektowego „Kontrapunkt” Ewa Dobrucka.

Reklama

Projekt obejmuje budowę nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu, czyli budynku biurowego wraz z częścią kontrolno-magazynową oddziału. W ramach inwestycji planowana jest także m.in. budowa magazynów do składowania towarów (magazyn depozytowy oraz likwidacyjny). Kolejny etap – przetarg na wykonawstwo robót – planowany jest na 2019 r.

– Inwestycja wpisuje się w założenia Strategii Rozwoju Kraju 2010 – 2020 oraz Strategii Rozwoju Województwa Podkarpackiego 2020. Dla obu szczególne znaczenie ma – zarówno dla rozwoju Polski, jak i województwa – udział instytucji okołobiznesowych – dodała E. Chabowska.

Reklama

– Krajowa Administracja Skarbowa stale wdraża rozwiązania mające na celu wsparcie uczciwie działających przedsiębiorców, poprawiające jakość świadczonych usług przy jednoczesnej profesjonalizacji kontroli, oparciu jej na analizie ryzyka, mniejszej ingerencji w legalną działalność. Działania te, w powiązaniu ze ścisłą współpracą z podkarpackimi instytucjami zrzeszającymi przedsiębiorców, stanowią istotne wsparcie dla rozwoju regionu i prowadzenia tam działalności gospodarczej – podsumował dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie komisarz G. Skowronek.


fot.ze zbiorów Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie
Wizualizacja nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu, czyli m.in. budynku biurowego wraz z częścią kontrolno-magazynową oddziału.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mm - niezalogowany 2018-05-22 06:30:32

    Super- oby więcej takich inwestycji w Przemyślu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec tej ulicy - niezalogowany 2018-05-22 19:00:11

    Jeszcze chwila i mieszkańcy ulicy Ofiar Katynia odetchną , oby przeprowadzka nastąpiła jak najszybciej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    viktorino_383 2018-05-23 14:23:44

    W 100% trafiona inwestycja , brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama