Ok. 30 mln zł kosztować będzie budowa transgranicznego centrum obsługi przedsiębiorców, które powstanie w podprzemyskich Krównikach. Być może będą nowe miejsca pracy.
Pomysł na realizację inwestycji narodził się w Przemyślu. Budowa centrum, które będzie także nową siedzibą Oddziału Celnego w Przemyślu, umożliwi dokonywanie odpraw celnych, zapewni całodobową obsługę elektronicznych zgłoszeń celnych oraz karnetów TIR i ATA, a także obsługę firm zlokalizowanych w strefach ekonomicznych i okolicznych operatorów logistycznych[paywall]. – Dzięki temu stworzone zostaną optymalne warunki kompleksowej obsługi przedsiębiorców, dokonujących obrotu towarowego z zagranicą oraz zapewnienie odpowiedniego zaplecza dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (KAS) – dopowiedziała rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, starszy rachmistrz Edyta Chabowska.
Milowym krokiem w powstaniu inwestycji było podpisanie 15 maja br. umowy z wybranym w przetargu wykonawcą. Umowa dotyczy opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz ustaleniem warunków sprawowania nadzoru autorskiego dla tej inwestycji. Umowę parafowali dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie komisarz Grzegorz Skowronek oraz prezes zarządu Zespołu Projektowego „Kontrapunkt” Ewa Dobrucka.
Projekt obejmuje budowę nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu, czyli budynku biurowego wraz z częścią kontrolno-magazynową oddziału. W ramach inwestycji planowana jest także m.in. budowa magazynów do składowania towarów (magazyn depozytowy oraz likwidacyjny). Kolejny etap – przetarg na wykonawstwo robót – planowany jest na 2019 r.
– Inwestycja wpisuje się w założenia Strategii Rozwoju Kraju 2010 – 2020 oraz Strategii Rozwoju Województwa Podkarpackiego 2020. Dla obu szczególne znaczenie ma – zarówno dla rozwoju Polski, jak i województwa – udział instytucji okołobiznesowych – dodała E. Chabowska.
– Krajowa Administracja Skarbowa stale wdraża rozwiązania mające na celu wsparcie uczciwie działających przedsiębiorców, poprawiające jakość świadczonych usług przy jednoczesnej profesjonalizacji kontroli, oparciu jej na analizie ryzyka, mniejszej ingerencji w legalną działalność. Działania te, w powiązaniu ze ścisłą współpracą z podkarpackimi instytucjami zrzeszającymi przedsiębiorców, stanowią istotne wsparcie dla rozwoju regionu i prowadzenia tam działalności gospodarczej – podsumował dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie komisarz G. Skowronek.

fot.ze zbiorów Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie
Wizualizacja nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu, czyli m.in. budynku biurowego wraz z częścią kontrolno-magazynową oddziału.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Super- oby więcej takich inwestycji w Przemyślu
Jeszcze chwila i mieszkańcy ulicy Ofiar Katynia odetchną , oby przeprowadzka nastąpiła jak najszybciej
W 100% trafiona inwestycja , brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W Jarosławiu będzie drugi most na Saniehttps://rzeszow.onet.pl/kwiecinski-most-na-sanie-pierwsza-inwestycja-nowego-programu-rzadu/7zl96n5
Wszystko fajnie, ale teraz przedsiębiorcy potrafią sami o siebie zadbać. Wystarczy im tylko w tym nie przeszkadzać i nie rzucać kłód pod nogi. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć o giełdzie transportowej https://gielda.furgonetka.pl/transport na której można znaleźć dodatkowe ładunki. W ten sposób transport jest jeszcze bardziej opłacalny. Pomyślcie nad tym.
Super- oby więcej takich inwestycji w Przemyślu
Jeszcze chwila i mieszkańcy ulicy Ofiar Katynia odetchną , oby przeprowadzka nastąpiła jak najszybciej
W 100% trafiona inwestycja , brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!