Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zabezpieczyli 206 kg krajanki tytoniu. Nielegalny towar wart 140 tys. złotych zatrzymany został podczas działań w Dębicy.
Jak ustalili funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego, w jednym ze sklepów na terenie Dębicy, klienci zaopatrywali się w krajankę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W ciągu godziny w czarnorynkowy towar mogło zaopatrywać się tam nawet do 10 klientów. Rankiem 22 bm. funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku kobietę, która[paywall] kupiła tam pół kg krajanki.
– Funkcjonariusze przeszukali sklepowe pomieszczenia, w których ujawniono ponad 16 kg krajanki, częściowo przygotowanej do podziału do opakowań jednostkowych – informuje Edyta Chabowska z KAS w Rzeszowie. – Przeszukano także zaparkowany przed sklepem samochód właściciela lokalu. Znajdowały się w nim kolejne dwa worki zawierające 11,5 kg krajanki. Dalsze czynności prowadzone w miejscu zamieszkania osób zaangażowanych w przestępcza działalność pozwoliły na ujawnienie na dwóch dębickich posesjach blisko 178 kg krajanki. Większość towaru, bo ponad 177 kg ukryta była w samochodzie zaparkowanym na jednej z posesji – dodaje.
W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali łącznie 206,82 kg krajanki tytoniowej o rynkowej wartości ponad 140 tys. złotych. Jako narzędzie służące do popełniania czynu zabronionego zabezpieczony został także samochód osobowy marki mercedes o szacunkowej wartości 15 tys. złotych. Osoby zaangażowane w ten proceder usłyszały już zarzuty popełnienia przestępstw i wykroczeń karnych skarbowych. Potencjalne straty Skarbu Państwa z tytuły niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano w tym przypadku na 180 tys. złotych.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze