28 lutego w kilkudziesięciu miastach Polski odbędzie się IV edycja projektu, którego inicjatorem i organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja. Celem całego przedsięwzięcia jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowkieckiego działającego w latach 1944 – 1963 na terenie ziem przedwojennej Rzeczypospolitej, a także popularyzacja wiedzy na ten temat. Stąd projekt ma zawsze charakter biegowo-edukacyjny.
Przemyski Klub Biegacza, Urząd Miejski w Przemyślu oraz Centrum Kultury i Nauki Zamek w Przemyślu zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Jak w u biegłym roku, „Tropem Wilczym” odbędzie się w Przemyślu na terenie Parku Miejskiego, a start i meta znajdować się będą na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego. O godz. 12.00, jak w całej Polsce, rozpocznie się bieg główny na dystansie 1963 m, który ma nam przypomnieć o dacie śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. ”Lalek”.
Natomiast o 12.25 wystartują zawodnicy chcący się zmierzyć na bardziej wymagającej, 7 km trasie prowadzącej malowniczymi alejkami przemyskiego parku. Każdy z uczestników otrzyma w pakiecie startowym koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych, a po ukończeniu biegu pamiątkowy medal. Dodatkowo, nagrodzeni zostaną pierwsi trzej zawodnicy i zawodniczki każdego z dystansów.
W czasie imprezy odbywać się będzie zbiórka publiczna, z której środki przeznaczone będą na budowę Pomnika Polaków zmarłych w Związku Sowieckim w czasie Wielkiego Głodu.
Do projektu włączyło się w tym roku Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, które w postaci wystawy przybliży sylwetki Żołnierzy Wyklętych.
Chętni do udziału w biegu mogą się zapoznać z regulaminem TUTAJ!

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze