Reklama

Trudna sytuacja w szpitalach powiatowych

03/05/2019 18:30

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o sporach zbiorowych w szpitalach powiatowych regionu. Pracownicy tych placówek domagają się podwyżek. Sytuacja jest trudna, ale stabilna. Strony czekają na rozwój wypadków.

I to właśnie owo czekanie jest motywem przewodnim w rozmowach z przedstawicielami władz szpitali. Wszędzie  trwa „wojna okopowa” i na razie nikt nie jest chyba w stanie powiedzieć, jak i kiedy się zakończy[paywall].

Dyrektor Krasny o perspektywach negocjacyjnych nie chce rozmawiać, bo składanie jakichkolwiek deklaracji byłoby przedwczesne i przypominałoby raczej wróżenie z fusów. Dlatego też ani nie robi pracownikom nadziei, ani nie wyraża poglądów ostatecznych. – Nie otrzymałem jeszcze docelowej wysokości ryczałtu na bieżący rok. Czekam, kiedy NFZ poda te dane i wtedy będziemy mogli przystąpić do jakichkolwiek rozmów – wyjaśnia dyrektor. Ministerstwo powinno podać wysokość tzw. ryczałtu do końca kwietnia. S. Krasny zakłada, że do postulatów strony związkowej będzie się mógł odnieść konkretniej dopiero po analizie budżetu, jakim będzie dysponował.

Na Przeworsk czekamy my

Niestety nie udało nam się porozmawiać z Grzegorzem Jedynakiem, dyrektorem SP ZOZ w Przeworsku. Miał pracowity tydzień, którego kulminacją było przedstawienie raportu o stanie podległej mu placówki na sesji rady powiatu, gdzie przez kilka godzin odpowiadał na pytania radnych. Mimo licznych prób skontaktowania się z szefem przeworskiego szpitala, najczęściej otrzymywaliśmy wiadomość, że dyrektor jest na spotkaniu lub jest zajęty. Liczymy, że jego stanowisko w sprawie sporu zbiorowego uda nam się zaprezentować za tydzień.
Bartłomiej Pacek
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    halser - niezalogowany 2019-05-04 20:46:53

    Co na to PISoBOLSZEWICKA zgraja?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tomg21_23 2019-05-09 20:10:13

    Nie tak dawno bankster wynajęty na premiera mówił w tv: Nasi poprzednicy mówili że się nie da, a TKM pokazujemy że się da. Damy, rozdamy, poprawimy, zbudujemy, wybudujemy. Festiwal obiecanek się skończył,  zap...dalać za miskę ryżu i dla idei ciemna maso. Macie na nas głosować i nie dyskutować a my was mamy w kakaowym oku.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama