Reklama

Trwa budowa ponad 200-metrowego mostu kolejowego na Wisłoku

Firma Banimex z Będzina od kilku miesięcy prowadzi prace przy budowie nowego mostu kolejowego na rzece Wisłok w Tryńczy. Liczący ponad 200 metrów most to newralgiczny element linii kolejowej Lublin – Przeworsk.

Budowę zlecił krakowski oddział Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Jako że nowy most powstaje tuż obok starego, zakres robót jest znacznie szerszy. Obejmuje m.in.: zabezpieczenie podpór starego obiektu poprzez wykonanie specjalnych komór, zabezpieczenie ich ścian ściągami i wykonaniem oczepów betonowych w tych komorach oraz zabezpieczenie części istniejącego torowiska będącego w użytkowaniu. Umocnione zostanie również koryto Wisłoka. Równocześnie powstają nowe podpory żelbetowe, na których spocznie 3-przęsłowa konstrukcja stalowa kratownicowa, której każde przęsło pracować ma niezależnie od sąsiadujących. Obiekt będzie wyposażony w chodniki służbowe dla obsługi obiektu. Całość konstrukcji waży 980 ton. Most będzie miał długość 209 m i szerokość 7,30 m.
– Konieczność budowy mostu wynikała z wielu przesłanek techniczno-ekonomicznych. Przede wszystkim przebudowa przyczyni się do poprawienia bezpieczeństwa ruchu kolejowego oraz podniesie jego walory użytkowe, umożliwi dostosowanie mostu do obecnie obowiązujących normatywów, wpłynie także na ekonomikę i czas przejazdu – usłyszeliśmy w krakowski oddziale Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama