Firma Banimex z Będzina od kilku miesięcy prowadzi prace przy budowie nowego mostu kolejowego na rzece Wisłok w Tryńczy. Liczący ponad 200 metrów most to newralgiczny element linii kolejowej Lublin – Przeworsk.
Budowę zlecił krakowski oddział Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Jako że nowy most powstaje tuż obok starego, zakres robót jest znacznie szerszy. Obejmuje m.in.: zabezpieczenie podpór starego obiektu poprzez wykonanie specjalnych komór, zabezpieczenie ich ścian ściągami i wykonaniem oczepów betonowych w tych komorach oraz zabezpieczenie części istniejącego torowiska będącego w użytkowaniu. Umocnione zostanie również koryto Wisłoka. Równocześnie powstają nowe podpory żelbetowe, na których spocznie 3-przęsłowa konstrukcja stalowa kratownicowa, której każde przęsło pracować ma niezależnie od sąsiadujących. Obiekt będzie wyposażony w chodniki służbowe dla obsługi obiektu. Całość konstrukcji waży 980 ton. Most będzie miał długość 209 m i szerokość 7,30 m.
– Konieczność budowy mostu wynikała z wielu przesłanek techniczno-ekonomicznych. Przede wszystkim przebudowa przyczyni się do poprawienia bezpieczeństwa ruchu kolejowego oraz podniesie jego walory użytkowe, umożliwi dostosowanie mostu do obecnie obowiązujących normatywów, wpłynie także na ekonomikę i czas przejazdu – usłyszeliśmy w krakowski oddziale Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze