Stosunkowo łagodna zima pozwoliła na kontynuację prac inwestycyjnych związanych z przebudową Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku. Prace trwają w pełni i to na bardzo szerokim froncie robót.
Obecnie wykonywane są prace związane m.in. z: wymianą nawierzchni z płytek betonowych na dojściach bocznych do budynku wraz z[paywall] wykonaniem nowych murków oporowych czy podbudowa pod utwardzenie placu w miejscu dotychczasowego zieleńca. Zakończono przebudowę toalety damskiej wraz z przystosowaniem jej dla osób niepełnosprawnych. Na ukończeniu jest przebudowa toalety męskiej. Zamontowane zostały platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych oraz rozpoczął się remont murka oporowego przed budynkiem MOK.
– W planach jest jeszcze wymiana oświetlenia scenicznego w sali widowiskowej, przeprowadzenie termomodernizacji budynku w celu poprawy właściwości termicznych przy zachowaniu – oczywiście w miarę możliwości – charakteru bryły budynku i podniesieniu jego walorów estetycznych, a także zakup wyposażenia w postaci sceny letniej wraz z nagłośnieniem – wyliczył burmistrz miasta nad Mleczką Leszek Kisiel.
Prace inwestycyjne prowadzone są w ramach projektu „Rozwój infrastruktury kulturalnej oraz rozwój oferty kulturalnej na terenie Gmin MOF Jarosław – Przeworsk”. Wartość całego projektu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego to 9 mln 850 tys. 854 zł. Wkład własny miasta Przeworska to kwota 1 mln 900 tys. zł, z czego dotacja ze środków Unii Europejskiej wynosi 1 mln 240 tys. zł.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze