1 kwietnia służby weterynaryjne oraz władze samorządowe wytoczyły ciężkie działa, publikując rozporządzenie o sanitarnym odstrzale dzika. W całym województwie myśliwi do końca roku powinni ubić niespełna 9000 sztuk tych zwierząt, w naszej części Podkarpacia nieco ponad 2200.
Plan odstrzału sanitarnego dzika rozpisała na wniosek Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Ewa leniart, wojewoda podkarpacki.
Zakłada on zlecenie zarządom okręgowym Polskiego Koła Łowieckiego w województwie odstrzał 8709 dzików, w tym także pewnej, niewielkiej zaznaczmy, liczby tych zwierząt na terenie[paywall] Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Magurskiego Parku Narodowego oraz w rezerwatach przyrody „Krywe”, „Wisła pod Zawichostem”, „Łęka”, „Jastkowice” i „Imielty Ług”.
„Wdrożenie tych działań poprzez rozszerzenie odstrzału sanitarnego dzików na teren całego województwa podkarpackiego jest niezbędne do zapewnienia ochrony zdrowia zwierząt oraz ograniczenia negatywnych skutków gospodarczych rozprzestrzeniającej się choroby” – czytamy w uzasadnieniu do rozporządzenia.
I w innym jeszcze jego miejscu dowiadujemy się, że „podjęcie zdecydowanych środków w walce z wirusem jest również konieczne ze względu na gospodarstwa utrzymujące trzodę chlewną na terenie województwa podkarpackiego oraz funkcjonujące w tym obszarze rzeźnie świń i inne zakłady związane z produkcją wieprzowiny.”
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ASF - KTO TAK NAPRAWDĘ ROZNOSI TĘ CHOROBĘ? - NIECHZYJA.PLYOUTUBE.COM - MOKRO OD KRWI MYŚLIWI PRZYŁAPANI NA GORĄCYM UCZYNKUYOUTUBE.COM - ABELARD GIZA - MYŚLIWI
A nie lepiej tym dzikom nałożyć maseczki? Po co je zabijać. No i dystans niech zachowają, bo wietrzenie to mają w lesie.
Już wodze , jak PieŁo i inni nawiedzeni tzw." obrońcy przyrod" zaczną nową prowokację , pchając się pod lufy myśliwych i na wyścigi goniąc do pederastów i innych szemali w Brukseli jak to w Polsce - ten ich tylko zdaniem wredny rząd ,"morduje niewinne warchlaczki"
I WALKA Z CHOROBĄ SKOŃCZY SIĘ WTEDY KIEDY WYTĘPIĄ WSZYSTKIE DZIKI I ŚWINIE CHODOWLANEA WTEDY POLAK KUPI MIĘSKO W ZAGRANICZNYM MARKECIEI WTEDY ASF ZNIKNIE
ASF - KTO TAK NAPRAWDĘ ROZNOSI TĘ CHOROBĘ? - NIECHZYJA.PLYOUTUBE.COM - MOKRO OD KRWI MYŚLIWI PRZYŁAPANI NA GORĄCYM UCZYNKUYOUTUBE.COM - ABELARD GIZA - MYŚLIWI
A nie lepiej tym dzikom nałożyć maseczki? Po co je zabijać. No i dystans niech zachowają, bo wietrzenie to mają w lesie.
Już wodze , jak PieŁo i inni nawiedzeni tzw." obrońcy przyrod" zaczną nową prowokację , pchając się pod lufy myśliwych i na wyścigi goniąc do pederastów i innych szemali w Brukseli jak to w Polsce - ten ich tylko zdaniem wredny rząd ,"morduje niewinne warchlaczki"