Reklama

Trzech przewoźników wozi mieszkańców gminy

Tuż przed zamknięciem starego roku podpisane zostały umowy regulujące kwestie transportu publicznego na terenie gminy Radymno. Mieszkańców obsługiwać będzie w tym roku trzech przewoźników, a kursy realizowane będą na 7 liniach.

Na realizację usług z zakresu transportu publicznego, który gmina zobowiązana jest zapewnić na swoim terenie, udało się pozyskać na ten rok 1 mln 284 tys. 325,20 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Suma ta stanowi dofinansowanie do 7 linii komunikacyjnych, które mają zapewnić mieszkańcom dojazd do wielu miejscowości gminy. Do tej kwoty z własnego budżetu gminny samorząd będzie musiał w tym roku dołożyć 148 tys. 349,23 zł.

Za przewóz mieszkańców gminy odpowiadać będzie w sumie trzech przewoźników. Trasy Zabłotce – Budzyń (przez Nienowice); Budzyń – Ostrów (przez Korczową, Młyny, Zaleską Wolę, Piaski, Duńkowice i Radymno); Chotyniec – Ostrów (przez Łazy) i Sośnica – Brzeg – Ostrów (przez Nienowice i Grabowiec) obsługuje przemyska Firma Handlowo-Usługowa Mariusz Franków. Na trasie Sośnica – Święte – Ostrów mieszkańców wożą od stycznia busy firmy „Damil-Trans”, zaś połączenia na liniyi Łazy „Kościół” – Łazy „Osiedle”– Ostrów oraz Chotyniec „Osiedle” – Duńkowice – Ostrów realizuje radymniański przewoźnik  „Transew”.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama